Müşteri Hizmetleri:
(0326) 214 60 60
(0326) 213 45 03


 Kastamonu, Sinop, Samsun, Ordu, Boztepe, Giresun, Trabzon, Ayder, Batum, Hopa, Uzungöl, AmasyaTUR ÇIKIŞ TARİHLERİ :

TUR DÖNÜŞ TARİHLERİ :


TUR ÇIKIŞ TARİHLERİ :

TUR DÖNÜŞ TARİHLERİ :
10 Temmuz 2021 Cumartesi 17 Temmuz 2021 Cumartesi 04 Eylül 2021 Cumartesi 11 Eylül 2021 Cumartesi
17 Temmuz 2021 Cumartesi 24 Temmuz 2021 Cumartesi 11 Eylül 2021 Cumartesi 18 Eylül 2021 Cumartesi
24 Temmuz 2021 Cumartesi 31 Temmuz 2021 Cumartesi 18 Eylül 2021 Cumartesi 25 Eylül 2021 Cumartesi
31 Temmuz 2021 Cumartesi 07 Ağustos 2021 Cumartesi 25 Eylül 2021 Cumartesi 02 Ekim 2021 Cumartesi
07 Ağustos 2021 Cumartesi 14 Ağustos 2021 Cumartesi 02 Ekim 2021 Cumartesi 09 Ekim 2021 Cumartesi
14 Ağustos 2021 Cumartesi 21 Ağustos 2021 Cumartesi 09 Ekim 2021 Cumartesi 16 Ekim 2021 Cumartesi
21 Ağustos 2021 Cumartesi 28 Ağustos 2021 Cumartesi 16 Ekim 2021 Cumartesi 23 Ekim 2021 Cumartesi
28 Ağustos 2021 Cumartesi 04 Eylül 2021 Cumartesi 23 Ekim 2021 Cumartesi 30 Ekim 2021 Cumartesi
HER CUMARTESİ HAREKETLİ!

Seyahat Planı : 

1. GÜN HATAY - KASTAMONU (HAREKET / GECE YOLCULUĞU)

19:00 Eski Belediye Binası 20:00 İskenderun Prime Mall AVM Yanı

2. GÜN KASTAMONU –SİNOP – SAMSUN 

Siz değerli misafirlerimiz ile belirlenen kalkış noktalarında buluşmanın ardından Karadeniz turumuza araç içi ikramlar eşliğinde ilk olarak evliyalar şehri olarak da bilinen Kastamonu ile başlıyoruz . Kastamonu’nun bilinen geçmişi, Hitit İmparatorluğu ile başlar. Hititlerden sonra Frigya , Lidya Krallıkları , Makedonya , Pontus , Bizans , Selçuklu ve Osmanlı İmparatorluklarına ev sahipiliği yapan tarihi bir şehirdir. Kastamonu’ya sabah erken saatlerde vardıktan sonra ilk olarak serpme kahvaltımızı alıyoruz ( ekstra ) . Kahvaltı sonrasında gezimize ilk olarak Kurtuluş savaşında İnebolu'dan Kastamonu'ya cephane taşıyan kahraman Türk kadınını temsil eden Şerife Bacı anıtı ile başlıyoruz. Ardından 131 yıllık tarihi ile İstanbul’dan dönemin padişahı II. Abdülhamit tarafından sürgün olarak Kastamonu’ya gönderilen Saat kulesi'ni görüp Kastamonu'nun en büyük ve en eski camiisi olan Nasrullah Camii gezimizi yaptıktan sonra Kastamonu Kalesini panaromik görüyoruz. Cumhuriyet Dönemi'nin en önemli mimarlarından Vedat Tek tarafından inşaa edilen hükümet konağını fotoğraflayıp Kastamonu ' ya veda ederek Türkiye’nin en kuzey noktasına , üç tarafı denizler ile çevrili , tarihi bir liman kent olan Sinop’a doğru hareket ediyoruz . Sinop gezimize ilk olarak UNESCO'nun Dünya Miraslar Listesinde yer alan günümüzde müze olarak kullanılan tarihi Sinop Cezaevi ile başlıyoruz . Sinop Cezaevi gezisinin ardından öğlen yemeğimizi almak üzere meşhur Sinop mantısı ile öğle yemeğimizi(extra) aldıktan sonra Karadeniz'in en cezbedici manzaralarından birini sunan Hamsilos Fiyorduna hareket ediyoruz . Fiyord buzulların oluşturduğu vadilerin deniz suyu ile dolmasıyla oluşan dik yar ve kayalıkların arasındaki dar deniz koycuklarına verilen isimdir. Burada verilecek olan fotoğraf molasının ardından Sinop ‘a veda ediyor ve Cumhuriyetin temellerinin atıldığı Kızılırmak ve Yeşilırmak’ın denize döküldüğü bölgede yer alan Samsun'a varıyoruz . Samsun gezimize ilk olarak Samsun'un simgesi haline gelen Atatürk Heykeli olacak. Avusturyalı Heykeltıraş H. Kriphel'e 1931 tarihinde yaptırılmış olan bu anıtı görüp hatıra fotoğraflarımızı çektirdikten sonra Mustafa Kemal ATATÜRK'ün milli mücadeleyi başlatmak için 19 Mayıs 1919 'da 18 arkadaşıyla birlikte Samsun'a geldikleri vapur olan Bandırma Vapuru'nu ziyaret ediyoruz. Kısa bir fotoğraf molası ardından . Atatürk'ün 19 Mayıs 1919'da Samsun'a ayak bastığı iskelenin olduğu yer, Samsun Limanının yapımı sırasında kayalarla doldurulmuştur. Günümüzde kıyıdan 250m. İçeride olan İlk Adım Anıtını ziyaret ediyoruz ve Samsun gezimizi sonlandırarak akşam yemeği ve konaklama için otelilimize doğru hareket ediyoruz.

Diğer Detaylar :
Sabah Kahvaltısı : Güzergâhımız üzerinde uygun bir tesiste alınacaktır.(Ekstra) 
Öğle Yemeği : Sinop’da menü olarak alınacaktır. (Ekstra) 
Akşam Yemeği : Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir. 
Konaklama Oteli : MyHouse Otel - Konaks Otel - Kubaliç Otel - Aripsas Otel vb oteller

3. GÜN SAMSUN - ORDU – GİRESUN – TRABZON 

Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında rehber anlatımları eşliğinde Ordu Boztepe’ye doğru yola çıkıyoruz . Boztepe 485 metre yüksekliğe teleferik ile çıkarak şehrin muhteşem manzarası eşliğinde kahve ve fotoğraf molası veriyoruz . ( teleferik ücreti ekstra ) . Boztepe gezisinin ardından Giresun’a doğru hareket ederken yavaş yavaş Karadeniz ‘in yeşili ve doğa güzellikleri ile haşır neşir olmaya başlıyoruz . Giresun’dan geçerken bir yanımızda yakın tarihimizin bir parçası, Milli Mücadelenin önemli isimlerinden Topal Osman’ın Mezarının da içinde bulunduğu Giresun Kalesi (Panoramik), diğer tarafımızda ise Karadeniz’in tek adası olan Giresun Adasını (Panoramik) görerek Karadeniz’in incisi Trabzon’a doğru yola çıkıyoruz . Trabzon’a doğru gelmeden Akçaabat’ta meşhur Köftelerin tadına bakmak için öğle yemeği molası veriyoruz. ( öğlen yemeği ekstra ) . Öğlen yemeği ardından Trabzonda ilk gezi noktamız olan 13.yy da I. Manuel Komnenos zamanında yapılmış, 1572 de camiye çevrilmiş, 1964 tarihinde müzeye çevrilmiş Kommenos Devletinin önemli eserlerinden biri olan Ayasofya Müzesini geziyoruz. Sonrasında Soğuksu Mevkiine doğru yola çıkıyoruz. Trabzon’a has olan Telkari Sanatının örneklerini görebileceğimiz ve satın alabileceğimiz Telkari Atölyesi ve Mağazası gezintinin ardından 20.yy şaheseri olan Atatürk Köşkü'nü geziyoruz. Ulu Önder bu köşktü 1924 ve 1930’da iki kez ziyaret etmiş,1937 yılında burada kalmış, vasiyetinin bir kısmını da bu köşkte yazmıştır. Köşk’ün mimarisi ve bahçesi sizleri büyüleyecek. Atatürk Köşk’ü sonrasında, Ardından Altındere Milli Parkına gitmek üzere Maçka’ya geri dönüyor ve Altın Dere’yi sağımıza alarak Vadi boyunca ilerliyoruz. Sonrasında otobüsümüzden iniyor ve Karadağ’ın eteklerinde kurulmuş olan Sümela Manastırını vadi tabanından görüp vereceğimiz serbest zamanda doğanın tadını çıkarabilir, muhteşem fotoğraflar çekinebilirsiniz. (T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Sümela Manastırı 2015 yılından beri restorasyon ve güçlendirme çalışması içerisinde olduğundan manastır içerisine ziyaret yapılamamaktadır. Hava şartları dâhilinde, sis olmazsa manastırı sadece dışardan fotoğraflama şansımız olacaktır. akşam yemeği ve konaklama için otelimize hareket ediyoruz .

Diğer Detaylar :
Sabah Kahvaltısı : Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dahildir. 
Öğle Yemeği : Akçabat’ta köfte menü olarak alınacaktır (Ekstra) 
Akşam Yemeği :Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir. 
Konaklama Oteli: Arsen Otel - Konak Park Otel - Söğüt Park Otel - Sümela Holiday Otel vb oteller

4. GÜN TRABZON - SÜRMENE – MEMİŞAĞA KONAGI – RİZE – FIRTINA VADİSİ – ZİLKALE – PALOVİT ŞELALESİ- AYDER YAYLASI 

Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında Sürmene ilçesinde bulunan tarihi dokusu bozulmamış Memişağa Konağını gezip bahçesinde çay tarlasında fotoğraflar çekiyoruz. Dileyen misafirlerimiz burada yöreye özgü bal alışverişi yapabilirler. Yol güzergâhımız üzerinde Sürmene’de bulunan Bıçak Sarayında yapılan el yapımı bıçakları gördükten sonra İyidere de bulunan bulunan Çay Fabrikamıza giderek Çay’ın dalından koparılıp bardaklarımıza gelişine dek izlediği süreci yerinde öğreniyoruz. Gıda Mühendisinden alacağımız bilgiler sonrasında dileyenler Hediyelik Çay alışverişini bu noktadan yapabilirler. Çay fabrikası ziyaretimizin ardından öğlen yemeği için Fırtına vadisine geçiyoruz. Fırtına vadisinde alınacak olan öğle yemeği ( ekstra ) sonrasında 2 tane tur alternatifi sunuyoruz sizlere . Alternatifi turlara katılım sağlamak istemeyen misafirlerimiz için Çamlıhemşin’de serbest zaman verilecektir.

1. Tur seçeneği : Zilkale, Çat Vadisi ve Palovit Şelalesi Turu: Çamlıhemşin’den bineceğimiz minibüslerle muhteşem bir tura başlıyoruz. Fırtına vadisini oluşturan önemli vadilerden olan Çat Vadisi’ne giriş yapıyoruz. İlk olarak Ortan Köyü’nden geçerek SEVDALUK dizisi ve diğer birçok yapımın çekimlerinin de yapıldığı ve eski adı Çinçiva olan Şenyuva Köyü’nü görüyoruz. Burada vadi içerisinde onlarcası olan Taş Köprülerden, geniş ve uzun olanlarından birinde fotoğraf molası vereceğiz. Bu bölgede bulunan ve ülkemizin en yaşlı konakları olan Fırtına Konaklarının arasından Çat Vadisi’nin vahşi doğasında yükselen Zilkale'ye doğru yola çıkıyoruz. Zilkale’nin Kartal Yuvasını andıran görüntüsüne hayran kalacaksınız. Deniz seviyesinden 750 mt, Çat Deresi’nden ise 100 mt. yükseklikte bulunan Zilkale’de geçireceğimiz zamanda, hayatınızın en güzel fotoğraf karelerine ulaşabilirsiniz. Güzel dakikaların ardından daha da yukarı tırmanıp, muhteşem manzarası ve yazı kışa çeviren serinliğiyle ünlü Palovit Şelalesi’ne ulaşıyoruz. Yaşayacağımız hoş dakikaların ardından Şenyuva Köyü’ne dönerek sizlere çay molası veriyoruz. Harika manzaraya karşı çaylarınızı yudumladıktan sonra minibüslerimize binerek Çamlıhemşin’e geri dönüyoruz. Ekstra Kişi Başı 50 TL

2. Tur seçeneği : Fırtına Deresinde yaklaşık 1,5 saat süren hafif bir parkurda RAFTİNG kişi başı 60 TL Bu ekstra gezilerin ardından Fırtına Deresi’ni takip ederken kestane, kızılağaç, doğu ladini gibi Doğu Karadeniz bitki örtüsünün en zengin örneklerini görerek Hala Deresi’nin yanındaki tarihi Osmanlı Taş köprülerinden Mikron veya Kale Köprüsünde fotoğraf molası veriyoruz. Kaçkar Dağları’nın en güzel noktasından biri olan Ayder Yaylasında keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Gelin Tülü Şelalesi ve diğer şelaleleri görüyoruz. Galerdüzü ve Kalegon gezileri sonrası yaylada serbest zamanda keyifli bir yürüyüş yapıp yöre insanlarıyla keyifli bir sohbet yapabilirsiniz. Ayder Yaylasında kendinizi bambaşka bir dünyada hissedeceksiniz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Diğer Detaylar :
Sabah Kahvaltısı : Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dahildir. 
Öğle Yemeği : Fırtına vadisinde (Ekstra) 
Akşam Yemeği : Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir. 
Konaklama Oteli : Green Otel - Aydoğan Otel - Oris Otel - Valley Palace Otel - Keleş Otel vb oteller

5. GÜN RİZE - BATUM TURU – GONİO (APSAROS) KALESİ - ÇORUH NEHRİ TİYATRO BİNASI - MEDEA HEYKELİ - BATUM LİMANI - MERYEM ANA KATEDRALİ - ORTA CAMİİ – SARP SINIR KAPISI- MENÇUNA ŞELALESİ – KARAGÖL 

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Batum'a hareket ediyoruz. Sarp Sınır Kapısında giriş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Gürcistan’a geçiyor ve gezimize ilk olarak Hz. İsa’nın On İki Havarisinden biri olan St. Mathias`in mezarının da bulunduğu Roma döneminden kalan ve en son Osmanlılar döneminde kullanılan Gonio (Apsaros Kalesi'ni) (Panoramik) görüyoruz. Batum şehir merkezine doğru devam ederken Bayburt'tan doğup Batum sınırlarına kadar kendine keskin çizgiler oluşturan Çoruh Nehri'ni ve üzerindeki eski Gonio Köprüsü'nü göreceğiz. Sonrasında şehir merkezine giderek Tarihi Meryem Ana Katedral Kilisesi'ni, Tarihi Orta Camii, Tiyatro Binasını, Medea Heykeli'ni, Batum Limanı'nı ve yeni oluşturulan yüzüyle Avrupa Meydanı’nı göreceğiz. Batum Bulvarı'nda gezinti yaptıktan sonra alışveriş ve öğle yemeği için serbest zaman vereceğiz. Serbest zaman ardından Sarp Sınır Kapısı'ndan çıkış işlemlerini yapıp . Artvin Borçka’da bulunan Karagöl’e hareket ediyoruz . Karagöl Şehirden uzakta, dağların arasına saklanmış ve keşfedilmeyi bekleyen büyülü bir doğa harikasıdır.Karagöl, 19. Yüzyıl başlarında bir toprak kayması sonucu oluşmuştur. Bugünkü Klaskur (Aralık) yaylasının yakınlarındaki bir tepede toprak kaymasının Klaskur (Aralık) deresinin önünü kapatması sonucu bu güzel göl oluşmuştur. Etrafı dağlarla çevrili olan Borçka Karagöl, yaklaşık olarak 1480 metre yüksekliktedir. bir doğa harikası Karagöl’de göl kenarında çayınızı yudumlarken güzel manzaranın tadına doyamayacaksınız. Karagöl ve etrafı geçtiğimiz yıllarda ise Benim İçin Üzülme dizisine de ev sahipliği yapmıştı. Bölgeyi gezdikten sonra otobüsümüze geri dönüp otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

ÖNEMLİ UYARI : Türkiye ile Gürcistan Devletleri arasında yapılan anlaşma gereği TC vatandaşları Batum'a üzerinde TC kimlik numarası bulunan nüfuz cüzdanı ile geçiş yapabilmektedir. Bunun dışındaki kimlik kartları ile (ehliyet, kurum kimlikleri vs.) geçiş yapılamamaktadır. Ailesi ile birlikte (Anne ve Babanın Aynı Anda) seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin BATUM'A geçişleri için NOTER’den onaylı MUVAVFAKATNAME almaları gerekmektedir. Bebekler, Çocuklar dâhil kimliklerde fotoğraf olması zorunludur. Kimlikler yırtık ve yıpranmış olmaması gerekmektedir. Gürcü memurları zaman zaman 10 yıldan eski olan kimlikleri kabul etmemektedir. DİKKAT: TC NOLU NÜFUS HÜVİYET CÜZDANINIZI SEYAHATE ÇIKARKEN YANINIZA ALMAYI UNUTMAYINIZ. 16 TL OLAN ÇIKIŞ ÜCRETİ MİSAFİR TARAFINDAN ÖDENİR. 1 Eylül tarihi ile beraber, eski kimlikle geçiş kesinlikle mümkün olmayacaktır. Çıkan yeni kanun ile birlikte 1 Eylül ve sonrasında yalnızca yeni çipli kimlikler ve pasaport ile geçiş mümkün olacaktır

ALTERNATİF PROGRAM : Batum’a geçemeyen ya da geçmek istemeyen misafirlerimiz, arzu ederlerse Ekstra Mençuna Şelalesi turumuza katılabilirler (Katılımcı sayısının minumum 10 kişi olmalıdır.). Arhavi’den bineceğimiz minibüsümüz Çiftekemer Köprüsü’nden geçerek Küçükköy’e ulaşacaktır. Küçükköy’de minibüslerimizden inerek asma köprüden karşıya geçip çok keyifli bir yürüyüşe başlıyoruz. Yaklaşık 30 dakika sürecek yolculuğumuzda Botanik Parkı andıran ağaçların arasından geçeceğiz. Yine aynı rota üzerinde çay bahçelerinin arasından geçerek Lazca anlamı “Ulaşılamaz” olan Mençuna’ya ulaşıcağız. Bu muhteşem turun ardından Arhavi’ye geri dönerek grubumuzla ve otobüsümüzle buluşuyoruz. Mençuna Şelalesi Turu: Ekstra Kişi Başı 35 TL

Diğer Detaylar : 
Sabah Kahvaltısı : Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dahildir. 
Öğle Yemeği : Batumi Restaurant: Haçapuri, Çoban Kavurma, Armut Suyu (Ekstra) 
Akşam Yemeği : Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir. 
Konaklama Oteli : Heyamo Otel - Peronti Otel - Terzioğlu Otel - Sarp Otel - Rize Green Otel vb oteller

6. GÜN RİZE - UZUNGÖL - KARASTER YAYLASI – VAKFIKEBİR – GİRESUN 

Sabah kahvaltımızı otelde alıp otelimizden ayrıldıktan sonra Rize’ye doğru yola çıkıyoruz. Rize bezleri yapımını canlı olarak göreceğimiz ve alışveriş yapabileceğimiz Rize Bezi atölyesine gidiyoruz. Rize bezinin en büyük özelliği vücutta ki teri çekip vücudun serin olmasını ve nemsiz kalmasını sağlamasıdır. Rize bezi alışverişimizin ardından panoramik olarak Rize Kalesini görüyoruz. Of –Çaykara –Taşkıran güzergâhından Haldizen Vadisinde heyelan neticesi ile oluşan doğa harikası, sık ormanları ve doğal güzelliği ile engin bitki örtüsü, yaban hayatı ve manzara güzelliklerine, film gibi doğasıyla, hayallerinize kavuştuğunuzu hissettiren Her mevsim bir başka güzelliğe bürünen yapısıyla Uzungöl’e ulaşıyoruz. Uzungöl'de yolun her iki tarafını kaplayan yeşile doyacağınız asma köprüleri sakin akan gölün verdiği huzur ile yürüyüş yapabilir yöresel lezzetleri tadabilirsiniz. Dileyen misafirlerimiz burada Lustra ve Karaster turuna katılabilirler ( 50 TL ) . Uzungöl gezisinin ardından meşhur Trabzon ekmeğini almak için Vakfıkebir’de kısa bir alışveriş molası veriyoruz, Karadeniz'in Müthiş lezzetlerini yanınızda götürebilmek için tamamı yörede yaşayanlar tarafından üretilen, gerçek Tereyağ ve Peynir’in bin bir çeşidinin alışverişi yapabileceğimiz Lezzet Diyarı’nda alışverişimizi yapıyoruz. Karadeniz’in tüm güzelliklerini tekrardan gözünüzde canlandırabileceğiniz Karadeniz sahil yolu üzerinden Giresuna hareket ediyoruz . Konaklama ve akşam yemeği otelimizde 

Diğer Detaylar :
Sabah Kahvaltısı : Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dahildir. 
Öğle Yemeği : Bölge restoranlarında serbest menü olarak alıancaktır ( ekstra) 
Akşam Yemeği : Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir. 
Konaklama Oteli : Avcı Otel - Aripsas Otel - Kubaliç Otel vb oteller

7. GÜN GİRESUN - KÜMBETYAYLASI – EĞRİBEL GEÇİDİ – TAMZARA MAHALLESİ – ŞEBİNKARAHİSAR - TOKAT 

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Karadeniz’in en bilindik yaylarından olan Kümbet Yaylasına doğru hareket ediyoruz . Kümbet yaylasının muhteşem görüntüsünü fotoğrafladıktan sonra Eğribel Geçidi ve Eğribel Tünelini fotoğrafladıktan sonra eski bir Ermeni yerleşimi olan ve adını bir halk oyununa da veren Tamzara ‘ya geçiyoruz. Burada öğlen yemeğimizi aldıktan sonra El değmemiş bu yerleşimde rehberimizin belirleyecegi sürede serbest zamanınız olacak. Bu süre içerisinde Tamzara dokumalarını inceleyip alişveriş yapabilirsiniz. Tamzara'daki dilek çeşmesinde dilek diliyor, akıl suyundan içip serinliyoruz. Serbest zamanın ardından Şebinkarahisar’ı gezmeye başlıyoruz . 1 Ekim 1924 de Şebinkarahisar’I ziyareti esnasında Mustafa Kemal Atatürk’ün bir gece kaldıgı geleneksel Şebinkarahisar Atatürk Evi’nin gezilmesinin ardından, Şebinkarahisar Kalesini ve Taşhanları görüyor ve Kelkit Vadisinin son kısımlarını görerek yolda Karakaya Barajında fotoğraf molası vererek Tokat’a gidiyoruz . Taşhan , Tokat Müzesi , göreceğimiz yerler arasındadır. Buradaki gezimizin ardından akşam yemeği ve konaklama için otelimize hareket ediyoruz.

Diğer Detaylar :
Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dahildir. 
Öğle Yemeği : Bölge restoranlarında serbest menü olarak alıancaktır ( ekstra) 
Akşam Yemeği : Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir. 
Konaklama Oteli : Tokat Çavuşoğlu , Alin Otel vb Oteller

8. GÜN TOKAT - AMASYA-MUMYA MÜZESİ - AMASYA ARKEOLOJİ MÜZESİ - BAYEZİD KÜLLİYESİ - YALI BOYU EVLERİ - SAATKULESİ - ŞEHZADELER GEZİYOLU - HAZERANLAR KONAĞI - FERHAT İLE ŞİRİN - KRAL KAYA MEZARLARI - ÇORUM - HATAY 

Karadeniz turumuzdaki son günümüze otelimizde alacağımız kahvaltımız ile başlıyoruz. Ardından Osmanlılar döneminde şehzadeler şehri olarak bilinen Amasya’ya hareket ediyoruz. Şirine olan aşkı uğruna Ferhat’ın deldiği dağ olarak bilinen Ferhat su kanalını görüp hikayelerini tekrar dinleyip fotoğraf molası veriyoruz. Ardından Amasya ve çevresinde bulunan yirmi bini aşkın eserin sergilendiği Amasya Arkeoloji Etnoğrafya ve Mumya Müzesi ile başlıyoruz. Müzede Hititlerden Romalılara, Selçukludan, Osmanlıya kadar birçok medeniyete ait eser sergilenmektedir. Müze gezimizin ardından Amasya’nın yöresel menülerinden oluşan öğle yemeğimizi alıyoruz. Bayezid Külliyesi, Yalı Boyu evleri , Şehzadeler Parkı, Saat Kulesi, Hazeranlar Konağı gezileri sonrasında Yeşilırmak Vadisi kıyısında yer alan görüntüsüyle ve hikâyesi ile büyüleyen Kral Kaya Mezarlarının panoramik görüp fotoğraflayıp Amasya’dan ayrılıyoruz. Çorumda vereceğimiz leblebi alışverişi molasının ardından dönüş yolculuğumuza başlıyoruz . Yolda verilecek molaların ardından sizleri aldığımız noktalara bırakarak bir başka organizasyonumuzda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Diğer Detaylar : 
Sabah Kahvaltısı : Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dahildir. 
Öğlen Yemeği : Çınar Restaurant, Lalehan Restaurant, Mavi Ocak Tesisleri ( Ekstra ) 
Akşam Yemeği : Yol güzergahında tesislerde ekstra olarak alınacaktır. 
Konaklama: Dönüş Günüdür Konaklama Yapılmayacaktır


Fiyatlarımıza Dahil Olan Hizmetler : 
- Otellerde 6 Gece Yarım Pansiyon Konaklama,
- Lüks Otobüsler İle Ulaşım,
- Keşif Tour kalite ve güvencesi,
- Tur otobüsü içi ikramlar,
- Profesyonel Rehberlik Hizmeti,
- Açık Büfe 6 Sabah Kahvaltısı,
- Açık Büfe veya Set Menü 6 Akşam Yemeği,
- Karagöl Gezisi 
- 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası.

Tarih Aralığı 2 Kişilik Odada Kişi Başı İlave Yatak Tek Kişilik Oda 1. Çocuk
17/07/2021-24/07/2021 1779,00 TL 1619,00 TL 2549,00 TL (7-12) Yaş 1309.00 TL
(2-6) Yaş 829.00 TL
24/07/2021-31/07/2021 1779,00 TL 1619,00 TL 2549,00 TL (7-12) Yaş 1309.00 TL
(2-6) Yaş 829.00 TL
31/07/2021-07/08/2021 1779,00 TL 1619,00 TL 2549,00 TL (7-12) Yaş 1309.00 TL
(2-6) Yaş 829.00 TL
07/08/2021-14/08/2021 1779,00 TL 1619,00 TL 2549,00 TL (7-12) Yaş 1309.00 TL
(2-6) Yaş 829.00 TL
14/08/2021-21/08/2021 1779,00 TL 1619,00 TL 2549,00 TL (7-12) Yaş 1309.00 TL
(2-6) Yaş 829.00 TL
21/08/2021-28/08/2021 1779,00 TL 1619,00 TL 2549,00 TL (7-12) Yaş 1309.00 TL
(2-6) Yaş 829.00 TL
28/08/2021-04/09/2021 1779,00 TL 1619,00 TL 2549,00 TL (7-12) Yaş 1309.00 TL
(2-6) Yaş 829.00 TL
04/09/2021-11/09/2021 1629,00 TL 1479,00 TL 2049,00 TL (7-12) Yaş 1179.00 TL
(2-6) Yaş 799.00 TL
11/09/2021-18/09/2021 1629,00 TL 1479,00 TL 2049,00 TL (7-12) Yaş 1179.00 TL
(2-6) Yaş 799.00 TL
18/09/2021-25/09/2021 1629,00 TL 1479,00 TL 2049,00 TL (7-12) Yaş 1179.00 TL
(2-6) Yaş 799.00 TL
25/09/2021-02/10/2021 1629,00 TL 1479,00 TL 2049,00 TL (7-12) Yaş 1179.00 TL
(2-6) Yaş 799.00 TL
02/10/2021-09/10/2021 1499,00 TL 1289,00 TL 1839,00 TL (7-12) Yaş 1013.00 TL
(2-6) Yaş 19.00 TL
09/10/2021-16/10/2021 1499,00 TL 1289,00 TL 1839,00 TL (7-12) Yaş 1013.00 TL
(2-6) Yaş 19.00 TL
16/10/2021-23/10/2021 1499,00 TL 1289,00 TL 1839,00 TL (7-12) Yaş 1013.00 TL
(2-6) Yaş 19.00 TL
23/10/2021-30/10/2021 1499,00 TL 1289,00 TL 1839,00 TL (7-12) Yaş 1013.00 TL
(2-6) Yaş 19.00 TL

İPTAL VE İADE GÜVENCE PAKETİ Tura çıkış gününden; 72 Saat (3 Gün) öncesine kadar rezervasyon iptal talebinde bulunulması veya değişiklik halinde koşulsuz %100 kesintisiz iade garantisi sunuluyor. 4 gün ve üzeri konaklamalı turlarda sigorta bedeli  40 TL dir.


TÜM KREDİ KARTLARINA VADE FARKSIZ 3 TAKSİT!


Antakya Çıkışlı Karadeniz Turları hakkında bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak için ;

ATATÜRK CADDESİ MERKEZ OFİSİMİZİ  ziyaret edebilir,

0326 214 60 60 veya 0326 213 45 03 nolu telefon hatlarımızdan bize ulaşabilirsiniz.


Fiyatlarımıza Dahil Olmayan Hizmetler : 
- İlk gün Sabah Kahvaltısı,
- Son gün Akşam Yemeği,
- Öğle Yemekleri,
- Tüm Yemeklerde alınan içecekler,
- Yurtdışı çıkış harcı (50 TL),
- Eksta belirtilen tüm organizasyonlar,
- Tüm özel harcamalar,
- Ordu / Boztepe Teleferik Ücreti,
- Tüm Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri. 

Tur Kalkış Detayları : 

 • 19:00 Eski Belediye Binası
 • 20:00 İskenderun Prime Mall AVM Yanı

Gezilecek Yerler : 

KASTAMONU

Dört mevsim bambaşka güzelliklerle ziyaretçilerini selamlayan Kastamonu’yu Keşif Tour ile keşfetmek, tarihinde zaman yolculuğunda çıkmak için doğru yerdesiniz. Batı Karadeniz’in en bakir ve en güzel şehirlerinden olan Kastamonu’da Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerini yansıtan konaklardan camilere, medreselerden hamamlara kadar pek çok tarihi yapılar, doğal güzellikler, yöresel lezzetler sizi bekliyor olacak.

GÖRÜLMELİ

Kastamonu görülmesi gereken yerler
 • Kastamonu Kalesi
 • Kastamonu Saat Kulesi
 • Nasrullah Camii
 • Şerife Bacı Anıtı

TADILMALI

Kastamonu ne yenir
 • Banduma
 • Çekme Helva
 • Püryan Kuyu Kebabı
 • Simit Tiridi
 

SİNOP

Karadeniz’in en uç noktası Boztepe Burnu üzerinde kurulu olan Sinop; doğal güzellikleri, tarihi ve kültürel zenginliği ile ülkemizin gidilip görülmesi gereken şehirler listenizde mutlaka olması gereken yerlerden biridir. Mavi ve yeşilin tüm tonlarını gözler önüne seren ve manzaralarıyla kendine bağımlı kılan Sinop gezilecek görülecek yerleri ile de tüm seyahat severleri kendine çekmektedir. Siz de Keşif Tour ile bu şehrin güzelliklerini uygun fiyatlarla keşfetmenin ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.

GÖRÜLMELİ

Sinop görülmesi gereken yerler
 • Ayhan Kotra Gemi Yapımı
 • Erfelek Şelalesi
 • Hamsilos Koyu
 • Tarihi Sinop Cezaevi

TADILMALI

Sinop ne yenir
 • Cevizli Sinop Mantısı
 • Katlama
 • Mısır Çorbası
 • Nokul
 

SAMSUN

Karadeniz’in incisi Samsun’u Keşif Tour Kültür Turları ile keşfetmeye hazır olun! Orta Karadeniz Bölümünde bulunan Samsun, bölgenin en kalabalık ve en gelişmiş şehirlerinden biridir. Ayrıca Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş sürecinde de büyük bir önemi olan şehir; tarihi dokusunun yanında plajları, masmavi denizi ve doğal güzellikleri ile gidilip görülmeyi hak etmektedir.

GÖRÜLMELİ

Samsun görülmesi gereken yerler
 • Amisos Tepesi
 • Bandırma Vapuru
 • Onur Anıtı
 • Samsun Kent Müzesi

TADILMALI

Samsun ne yenir
 • Bafra Pidesi
 • Haluçka
 • İçli Mantı
 • Nokul
 

ORDU

İnsanın tüylerini diken diken eden güzellikleri kucakmış Karadeniz’in adeta gizli hazinesi Ordu için şimdi Keşif Tour ile seyahat planları yapmanın tam sırası! Tertemiz havası, birbiriyle kıyaslanamayacak kadar eşsizlikteki doğal güzellikleri, tarihi yapıları, kültürü, şelaleleri ile Karadeniz’in en turistik noktalarındadır.

GÖRÜLMELİ

Ordu görülmesi gereken yerler
 • Boztepe Köyü
 • Çambaşı Yaylası
 • Perşembe Yaylası
 • Yason Burnu
 • Yason Kilisesi

TADILMALI

Ordu ne yenir
 • Balık
 • Gürcü Kavurması
 • Malahto
 • Pide
 

GİRESUN

Kirazı ve fındığı ile ünlü, oksijen deposu yaylalarıyla ülkemizin ne temiz havasına sahip şehri olarak bilinen Giresun, Karadeniz Turlarının es geçilmez rotalarından biridir. El değmemiş doğal güzellikleri, tertemiz ve 122 km’lik sahiliyle tüm büyüsünü ziyaretçilerine saklayan Giresun, doğal güzelliklerinin yanı sıra yöresel lezzetleri, tarihi değerleri ile de binlerce turisti kendine çekmeyi başarmaktadır.

GÖRÜLMELİ

Giresun görülmesi gereken yerler
 • Giresun Adası
 • Giresun Kalesi
 • Karagöl
 • Kümbet Yaylası

TADILMALI

Giresun ne yenir
 • Fasulye Dibesi
 • Hamsi Böreği
 • Mısır Ekmeği
 • Yağlaş
 

TRABZON

Şehir hayatının arasında sıkışıp kaldığınızı ve beton yığınlarından kurtulup yeşilin her tonunu ve doğanın muhteşem uyumunu yakalayacağınız bir seyahat planı yapıyorsanız gideceğiniz rotalar arasına mutlaka Trabzon’u da eklemelisiniz. Ormanlarla kaplı yaylaları, tadı damaklarda bırakan yöresel lezzetleri, tarihi durakları ile Karadeniz’in en güzel şehirlerinden Trabzon’u Keşif Tour Karadeniz Turları ile keşfetmenin şimdi tam zamanı!

GÖRÜLMELİ

Trabzon görülmesi gereken yerler
 • Ayasofya Müzesi
 • Sümela Manastırı
 • Trabzon Müzesi
 • Uzungöl

TADILMALI

Trabzon ne yenir
 • Hamsi Kuşu
 • Karalahana Sarması
 • Mıhlama
 • Mısır Ekmeği
 

RİZE

Bütün sıkıntılarınızı ardınızda bırakıp Karadeniz Turu’na katılıp, doğanın büyüleyici güzelliklerine tanık olmak istiyorsanız gidip göreceğiniz rotalarınız arasında mutlaka Rize de bulunmalı. Dereleri, yeşilin bin bir tonuna şahit olacağınız ormanları, yüzlerce yıllık tarihi yaşatan köprüleri, yaylaları ve daha nice güzellikleri ile Karadeniz Turlarının vazgeçilmez lokasyonu Rize, Keşif Tour Kültür Turları sayfamızda şimdi sizi bekliyor!

GÖRÜLMELİ

Rize görülmesi gereken yerler
 • Ayder
 • Fırtına Vadisi
 • Kaçkar Dağı
 • Zilkale

TADILMALI

Rize ne yenir
 • Enişte Lokumu
 • Hamsikoli
 • Hamsili Pilav
 • Laz Böreği
 • Turşu Kavurma
 

AYDER

Karadeniz kıyılarında yer alan konumu ve doğal atmosferi ile Orta Avrupa’yı anımsatan Ayder Yaylası; sunduğu manzaraları, canlandırıcı dağ havası, doğa yürüyüşü olanakları ve kaplıcaları ile keyifli bir tatil rotasıdır. Trabzon’a geldiğinizde, günübirlik bir gezi için gidebileceğiniz Ayder, sahil şeridinde yer alan diğer tatil beldelerine göre çok farklı bir iklime sahiptir. Yaz aylarında bile, soğuk gecelerle karşılaşırsınız. Burada, sizi eski tarzda ve insanların ormandan topladıkları odunlarla yaptıkları evleri ve oteller yer almaktadır. Taze dağ havası, doğal manzaraları, Türkiye’nin geri kalanıyla tamamen farklı kültürel yaşam tarzı ile Ayder, İsviçre Alpleri’ne iyi bir yerli alternatif olabilir.

GÖRÜLMELİ

Ayder görülmesi gereken yerler
 • Ayder Köy Evleri
 • Gelintülü Şelalesi
 • Zil Kalesi

TADILMALI

Ayder ne yenir
 • Çılbır
 • Karalahana Sarması
 • Muhlama
 

HOPA

Gürcistan sınırına 35 km uzaklıktaki Hopa; ekonomik otelleri, hareketli pazarları, küçük büfeleri, kafeleri, barları, ayakkabı boyacıları, tavlacıları, klasik eski tarzdaki evleri ile kendine has bir tarza sahip, orijinal bir Artvin ilçesidir. Karadeniz’i keşfetmek için iyi bir başlangıç noktası olan Hopa ilçesi; anıtlar, kafeler ve çocuk parklarının olduğu uzun ve geniş bir sahil şeridine sahiptir. Şirin ve sevimli sokaklarındaki küçük kafelerden birinde yemek yerken, tavla ve okey oynama fırsatı da bulabilirsiniz. Hopa’ya geldiğinizde, deniz kıyısındaki sayısız banktan birine oturup arkanıza yaslanın ve denizin mavi sularına yavaşça inen turuncu renkli güneşin tadını çıkarmayı da unutmayın. Burası, tropikal bir ada olmasa da, gün batımını izlemek için oldukça romantik bir yerdir.

GÖRÜLMELİ

Hopa görülmesi gereken yerler
 • Cankurtaran Geçidi
 • Hopa Merkez Cami
 • Kopmuş Plajı

TADILMALI

Hopa ne yenir
 • Artvin Pidesi
 • Hamsili Pilav
 • Laz Böreği
 

BATUM

Gürcistan’ın özerk bölgesi Batum’u Keşif Tour Karadeniz Turları ile keşfetmek için şimdi yerinizi ayırmalısınız. Acara Cumhuriyeti’nin başkenti olan Batum, eğlence dolu geceleri, casinoları, masmavi denizi, tertemiz plajları ve gezilip görülecek yerleri ve Türkiye’ye olan yakınlığı ile en çok turist çeken yerlerden biridir. Siz de Batum’u keşfetmek, güzelliklerini yerinde görmek istiyorsanız Karadeniz Turları arasından seçimlerinizi yapmalısınız.

GÖRÜLMELİ

Batum görülmesi gereken yerler
 • Alfabe Kulesi
 • Batum Bulvarı
 • Eski Postane Binası
 • Medea Heykeli
 • Tiyatro Meydanı

TADILMALI

Batum ne yenir
 • Haçapuri
 • Harço Çorbası
 • Hinkal
 • Sulguni Peyniri
 

AMASYA

Karadeniz’in en güzide şehirlerinden Amasya’yı Keşif Tour ile keşfetmeye hazırsan Karadeniz Turları arasından seçimlerinizi hemen yapmalısınız. ‘Şehzadeler Şehri’ olarak bilinen ve tarihte pek çok medeniyete kucak açmış bu şehir, Yeşilırmak Nehri kıyısı boyunca dizelenmiş Yalıboyu evleriyle, doğasıyla ve huzurlu atmosferiyle büyük şehirlerin kalabalığından kaçıp sakinlik arayan seyahat severler için ideal bir gezi rotası olmaktadır.

GÖRÜLMELİ

Amasya görülmesi gereken yerler
 • 2. Bayezid Külliyesi
 • Arkeoloji ve Mumyalar Müzesi
 • Ferhat ile Şirin
 • Yeşilırmak

TADILMALI

Amasya ne yenir
 • Amasya Çöreği
 • Bakla Dolması
 • Bişi
 • Keşkek
 

Bu program bir GEZİNOMİ LOGO ile ilgili görsel sonucu organizasyonudur.


COVİD – 19 KAPSAMINDA ALINAN ÖNLEMLER

* Turlarımız araçların yarı kapasitesi ile olacaktır.

* Turlarımızda Kişisel Hijyen Seti verilecektir. ( Maske, Eldiven, Dezenfektan veya Kolonya)

* Turlar öncesi araçlarımız dezenfekte edilecektir.

* Turlarda kullanılan otel, restaurant ve alışveriş mekanlarının Covid – 19 kapsamında önlemlere uyan işletmeler olacaktır

* Araçlarımıza biniş sırasında ateş ölçümü yapılacak olup, bu uygulama tur boyunca hergün rutin olarak tekrarlanacaktır

* Turlarımızda kullanılan araçlarımız da yeni bir genelge yayınlanıncaya kadar %50 kapasite ile hizmet verilecektir; sosyal mesafe kurallarına uygun olarak araçlarda oturma düzeni 1+1  şeklinde olacaktır

* Paket tur satın alan misafirlerimizin otobüs veya diğer ulaşım araçlarına binişleri öncesinde biniş noktalarımızda tur ulaşım aracına kabul formu görevli personeller tarafından paylaşılarak imzalatılacaktır

*  Araçlarımıza biniş sırasında ateş ölçümü yapılacak olup, bu uygulama tur boyunca hergün rutin olarak tekrarlanacaktır

*  Araçlarımız da koruyucu ekipman (maske, dezenfektan, eldiven) bulunmaktadır ve tüm misafirlerimize dağıtılacaktır.

*  Misafirlerimiz ve personelimizin maske kullanımı zorunludur.

*  Araçlarımızın ön kapı ve arka kapı bölümlerinde araca binişlerde kullanılmak üzere dezenfektan bulundurulmaktadır.

*  Araçlarımızda tek kullanımlık bardak su haricinde ikram dağıtılmayacaktır.

*  Turlarımızın da belirli süreler içerisinde molalar verilerek araç havalandırılması sağlanacaktır.

*  Rezervasyonunuzu oluşturma esnasında seyahat temsilcisi ile birlikte, HES uygulaması üzerinden kod ile sorgulama gerçekleştirilerek rezervasyon onaylanır.


GENEL ŞARTLAR
• Hareket saatinden en az yarım saat önce belirtilen buluşma yerinde olmanız gerekmektedir.
• Ulaşım ve rehber iletişim bilgileri tur hareketinden 48 saat önce iletilecektir. 
• Rehberleriniz gerekli gördüğü takdirde ekstra turların günlerinde ve güzergahlarında değişiklik yapabilirler. Yeterli kişi sayısı oluşmadığı takdirde ekstra turlarda fiyat değişikliği olabilir ya da turlar gerçekleştirilmeyebilir.
• Yol üzerinde yapılacak ekstra turlarda, tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberlerimiz tarafından kente girmeden önce yol üzerinde yer alan dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.
• Otobüslü turlarda katılan kişi sayısına göre lüks sınıf midibüs ve minibüsler kullanılabilir.
• Otobüslü turlarda oturma düzeni rezervasyon sırasına göre yapılmakta olup koltuk sözü verilemez.