Müşteri Hizmetleri:
(0326) 214 60 60
(0326) 213 45 03


 Urla, İzmir, Çeşme, Alaçatı, Seferhisar


 Kalkış Tarihi : 24/04/2020 - 26/04/2020

Seyahat Planı : 
1. GÜN
ANKARA - İZMİR (GECE YOLCULUĞU)
Duraklarımızda buluşmamız sonrasında hareket ediyoruz.

2. GÜN URLA - BARBAROS KÖYÜ - NECATİ CUMALI'NIN EVİ - TANJU OKAN PARKI - URLA ENGİNAR FESTİVALİ - TARİHİ ASANSÖR - İZMİR - KONAK - KUŞADASI
Sabah Urla’da alacağımız serpme köy kahvaltımız sonrası ( ekstra ) Türkiye’nin konusunda ilk festivali olan Oyuk Festivali’nin (Korkuluk Festivali) gerçekleştirildiği yer olan Barbaros Köyü’nü ziyaret edeceğiz. Festival döneminde konukların ilgisini çeken bu korkuluklar, festival sonrasında da köyün sokaklarında tüm yıl boyunca sergilenmektedir. Köy içerisinde yapacağımız keyifli yürüyüş sırasında, hem bu korkulukları göreceğiz hem de köy içerisinde çok ilginizi çekecek bir eve konuk olacağız. Ardından ünlü şair, oyun ve roman yazarı Necati Cumali’nin Evini ziyaret ediyoruz. Evin yakınında yer alan Yorgo Seferis’in doğduğu evi panoramik olarak görüp, burada fotoğraf molası vereceğiz. Fotoğraf molası sonrasında orjinalliğini hiçbir şekilde kaybetmemiş olan, adeta bir sanat sokağı haline gelen Zafer Caddesinde yürüyüş yapıyoruz. Sonrasında Tanju Okan anısına yapılmış ve içinde heykeli barındıran Tanju Okan Parkında fotoğraf molası veriyoruz. Devamında ise Klazomenai antik kentini ve antik limanı geziyoruz. İonya bölgesinin en önemli kentlerinden biri olan Klazomenai Antik kent kalıntılarını ziyaret edeceğiz. Burada göreceğimiz yerler arasında; şehir surları, saray, ev yapıları, fırınlar ve bilinen Anadolu’da ilk zeytinyağı üretim tesisi olacaktır. Urlalı bayanların kooperatifleşerek ürettikleri ürünleri satışa sundukları Urlalı Kadın Üreticileri Pazarı’na giderek alışverişlerimizi yapıyoruz. Burada yapacağınız alışverişlerin, köylü hanımlarımızın emeğine yapılacak bir katkı olduğunu unutmayınız. Gezilerimiz sonrasında ise Urla Enginar Festivalini izlemek, bölge halkı tarafından, yarışmaya katılmak, yapılmış lezzetleri tanımak ve tatmak için festival alanına gidiyoruz. Geçireceğimiz keyifli dakikaların ardından, Dünyada tescilli üç adet Karantina Adası’ndan biri olan Urla Karantina Adası’nda panoramik gezimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından İzmir’e hareket ederek iki cadde arasında ulaşımı kolaylaştırmak amacıyla yaptırılan Tarihi Asansör’ü geziyoruz. Ardından İzmir’in simgelerinden biri olan Konak Saat Kulesi’ni fotoğraflayıp akşam yemeği ve konaklama için Otelimizde hareket ediyoruz.

Diğer Detaylar :
Sabah Kahvaltısı: Urla’da Serpme kahvaltı olarak sunulmaktadır.( ekstra )
Öğle Yemeği : Ekstra menü fiyatları geçerlidir.
Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil olup; Otelde açık büfe veya set menü olarak sunulmaktadır.
Konaklama: 3* 4* Kuşadası Otelleri

3. GÜN KUŞADASI - ÇEŞME - ALAÇATI - ALAÇATI PAZARI - BADEMLER KÖYÜ - SEFERİHİSAR - ŞİRİNCE - ANKARA
Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Çeşme’ye hareket ediyoruz. Çeşme’de gezimize Çeşme Kalesi (Panoramik) ile başlıyoruz. Sizler Çeşme Kalesi’nin muhteşem görüntüsünü fotoğraflarken rehberimiz de sizlere Çeşme ve Kale hakkında bilgiler verecek. 1528 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan Kervansaray’ diğer gezi noktamız olacak. Çeşme gezimizin ardından, son dönemlerin gözde, ünlülerin ise uğrak mekânı olan Alaçatı’ya hareket ediyoruz. Alaçatı’nın en güzel yerel ürünlerini ve keyifli hediyelikleri alabileceğimiz, Alaçatı Pazarı’nı, ve Alaçatı’nın meşhur sokaklarını gezeceğiz. Rum mimarisi ile Osmanlı mimarisinin birleştiği sokaklarda gezerken, içinizi geçmişin hüznü dolduracaktır. Vereceğimiz serbest zamanda öğle yemeğimizi de yedikten sonra, Susuz Yaz filminin çekildiği, Çevre ve Şehircilik Bakanlığın 2012 yılında yaptığı yarışmayı kazanarak Türkiye’nin en temiz köyü ödülüne layık görülen, ülkemizde tiyatroya sahip olan ilk ve tek köy konumundaki Bademler Köyü’nü gezeceğiz. Ardından yöresel mimarisine ve gelenek göreneklerine sahip çıkmasından dolayı 2009 yılında Türkiye’de ilk Cittaslow (Yavaş Şehir) unvanını kazanmış olan Seferihisar’a gidiyoruz. Ardından bazı dizi filmlerin çekildiği Sığacık’ı gezeceğiz. Burada, Sultan Süleyman tarafından yaptırılmış Osmanlı Kalesi’ni, iç kalede inşa edilmiş ve otantikliğini kaybetmemiş evleri ve sokakları yürüyerek gezeceğiz. Sakin şehrimiz Seferihisar’ı doyasıya gezdikten sonra Selçuk'a hareket ediyoruz. Kısa bir otobüs yolculuğunun ardından Şarabı ve Eski Rum Evleri ile meşhur; evleri, çarşısı ve insanları ile sizleri kendine çeken Şirince'ye varıyoruz. Rehberimiz eşliğinde yapacağımız köy içi yürüyüşü sırasında, köyün yöresel meyve şaraplarından tatmanızı tavsiye ederiz. Gezilerimiz sonrası rehberimizin belirleyeceği saatte buluşma ve Ankara’ya hareket ediyoruz. Gerekli molalarımız ve keyifli bir yolculuk sonrası akşam saatlerinde Ankara’ya ulaşıyoruz. Bir başka organizasyonumuzda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Diğer Detaylar :
Kahvaltı : Tur ücretine dâhil olup; Otelde açık büfe olarak sunulmaktadır.
Öğle Yemeği: Ekstra menü fiyatları geçerlidir


Fiyatlarımıza Dahil Olan Hizmetler :  
- 1 Gece Otel Konaklaması,
- Otelde alınacak olan 1 sabah kahvaltısı,
- Otelde alınacak olan 1 akşam yemeği,
- Program da belirtilen çevre gezileri,
- Rehberlik hizmetleri,
- Araç içi ikramlar,
- Seyahat sigortası,
- Milli park giriş ücretleri ve otopark ücretleri.

Tarih Aralığı 2 Kişilik Odada Kişi Başı İlave Yatak Tek Kişilik Oda 1. Çocuk
24/04/2020-26/04/2020 429,00 TL 409,00 TL 599,00 TL (2-6) Yaş 199.00 TL
(7-12) Yaş 279.00 TL

İPTAL VE İADE GÜVENCE PAKETİ Tura çıkış gününden; 72 Saat (3 Gün) öncesine kadar rezervasyon iptal talebinde bulunulması veya değişiklik halinde koşulsuz %100 kesintisiz iade garantisi sunuluyor. 1 Gece konaklamalı turlarda sigorta bedeli  25 TL

Festival Turları, Karnaval Turları, Enginar Festivali Turu hakkında bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak için ;

ATATÜRK CADDESİ MERKEZ OFİSİMİZ VE PALLADİUM AVM ANTAKYA ŞUBEMİZİ ziyaret edebilir,

0326 502 39 39 veya 0326 502 39 40 nolu telefon hatlarımızdan bize ulaşabilirsiniz.


Fiyatlarımıza Dahil Olmayan Hizmetler : 
- Öğle Yemekleri,
- Yemeklerde Alınacak İçecekler,
- Kişisel Harcamalar,
- Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri,
- 1.gün sabah kahvaltısı 2.gün akşam yemeği,
- Ekstra belirtilen organizasyonlar. 

Tur Kalkış Detayları : 

 • 23.00 KızılayAtatürk Bulvarı No: 81
 • 23.05 Bahçelievler Milli Kütüphane Yanı
 • 23.10 Söğütözü Armada Önü
 • 23.15 Odtü Köprüsü Altı
 • 23.20 Bilkent Köprüsü Altı
 • 23.25 Ümitköy Köprüsü Altı
 • 23.30 Koru Sitesi Migros Karşısı
 • 23.35 Yaşamkent BP Benzinlik

Gezilecek Yerler : 

URLA

İzmir’in en güzel ilçelerinden Urla, şehir merkezine yaklaşık 39 km uzaklıktadır. Diğer ilçelerine nazaran daha kendi halinde olan Urla, yemyeşil ormanlarla kucaklaşan pırıl pırıl denizi, üzüm bağlarının süslediği köyleri, bakir doğası ve sıcacık insanlarıyla şehir hayatından uzaklaşıp huzur arayanların gözde rotalarından olmaktadır.

GÖRÜLMELİ

Urla görülmesi gereken yerler
 • Klazomenia Antik Kneti
 • Limen Tepe Kazı
 • Mermerli Çeşme

TADILMALI

Urla ne yenir
 • Balık
 • Istakoz
 • Kumru
 

İZMİR

Ülkemizin en kalabalık, en modern şehirlerinden olan İzmir; gerek doğal güzellikleri, gerek plajları, gerek, eğlence hayatı, gerekse tarihi geçmişi ile yılın hemen hemen her dönemi turistleri kendine çekmektedir. Her ilçesi, her beldesi ayrı bir güzellikte olan İzmir için seyahat planı yapmak için birden çok sebebiniz olduğunu bilmelisiniz.

GÖRÜLMELİ

İzmir görülmesi gereken yerler
 • İzmir Saat Kulesi
 • Kemeraltı Çarşısı
 • Tarihi Asansör

TADILMALI

İzmir ne yenir
 • Boyoz
 • Çöpşiş
 • Kumru
 

GENEL ŞARTLAR
• Hareket saatinden en az yarım saat önce belirtilen buluşma yerinde olmanız gerekmektedir.
• Ulaşım ve rehber iletişim bilgileri tur hareketinden 48 saat önce iletilecektir. 
• Rehberleriniz gerekli gördüğü takdirde ekstra turların günlerinde ve güzergahlarında değişiklik yapabilirler. Yeterli kişi sayısı oluşmadığı takdirde ekstra turlarda fiyat değişikliği olabilir ya da turlar gerçekleştirilmeyebilir.
• Yol üzerinde yapılacak ekstra turlarda, tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberlerimiz tarafından kente girmeden önce yol üzerinde yer alan dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.
• Otobüslü turlarda katılan kişi sayısına göre lüks sınıf midibüs ve minibüsler kullanılabilir.
• Otobüslü turlarda oturma düzeni rezervasyon sırasına göre yapılmakta olup koltuk sözü verilemez.