Müşteri Hizmetleri:
(0326) 214 60 60
(0326) 213 45 03


 BERGAMA – ASKLEPİON ANTİK KENTİ – FOÇA – ESKİ FOÇA SOKAKLARI – TEKNE TURU – ORAK ADASI – İNCİR ADASI - KAZ DAĞLARI –  ZEYBEK TAŞI KULESİ – ŞAHİN DERE KANYONU – AĞLAYAN ÇAM – ÇOBAN ÇEŞMESİ - AYVALIK – ŞEYTAN SOFRASI – AYVALIK TEKNE TURU – PINAR ADASI - MADEN ADASI – CUNDA – TAKSİYARHİS KİLİSESİ - ASSOS ÖREN YERİ – ATHENA TAPINAĞI – BOZCAADA - ALAYBEY MAHALLESİ – AYAZMA PLAJI - TRUVA ÖREN YERİ – GELİBOLU – TABYALAR – ŞEHİTLER ABİDESİ – 57.ALAY – CONK BAYIRITUR ÇIKIŞ TARİHLERİ :

TUR DÖNÜŞ TARİHLERİ :


TUR ÇIKIŞ TARİHLERİ :

TUR DÖNÜŞ TARİHLERİ :
12 Temmuz 2021 Pazartesi 16 Temmuz 2021 Cuma 30 Ağustos 2021 Pazartesi 03 Eylül 2021 Cuma
09 Ağustos 2021 Pazartesi 13 Ağustos 2021 Cuma 06 Eylül 2021 Pazartesi 10 Eylül 2021 Cuma
16 Ağustos 2021 Pazartesi 20 Ağustos 2021 Cuma 13 Eylül 2021 Pazartesi 17 Eylül 2021 Cuma
23 Ağustos 2021 Pazartesi 27 Ağustos 2021 Cuma 20 Eylül 2021 Pazartesi 24 Eylül 2021 Cuma

 


Seyahat Planı : 
1.GÜN
 ADANA - BERGAMA – ASKLEPİON ANTİK KENTİ – FOÇA – TEKNE TURU – ORAK ADASI – İNCİR ADASI

NOT: Turumuzun ilk gününde yüzme molamızın olması nedeniyle turumuzun başlangıcında plaj malzemeleriniz için ayrı bir çanta hazırlamanızı tavsiye ediyoruz!

Sabah havalimanında bireysel olarak yapılacak check in işlemlerimizin ardından İzmir’ e uçuş. Bizleri bekleyen rehberimiz ve otobüsümüzle turumuza başlıyor. Hareketimiz Eski Foça olacak , antik dönemde Anadolu'da yaşamış, Fransa'nın meşhur sahil kenti Marsilya'yı da kurmuş olan Phokaia'ların başkenti Foça'ya götürüyor. Buradan bineceğimiz teknemizle bir yandan günesin ve Ege Denizinin tadını çıkarırken bir yandan da mitolojiye konu olmuş, nesli tükenmekte olan Akdeniz foklarının kayalarına yuva yaptığı dünyaca ünlü Siren kayalıklarını görerek hikâyesini dinliyoruz. Tekne turumuzda Orak Adası, İncir Adası, İngiliz Burnu koylarında yüzme molaları vereceğiz. Yapacağımız bu keyifli mavi yolculuk sonrası tekrar karaya dönerek Eski Foça sokaklarını gezerek Foça'dan ayrılıyoruz Bergama'ya doğru hareket ediyoruz. Antik dönemdeki Pergamon devletinin başkenti Bergama'nın tıp merkezi olan ve sağlık tanrısı Asklepion'a adanmış olan Asklepion Antik Kentine ulaşıyoruz. Buradaki anlatımlar ardından yöreden çıkan onyx taşı atölyelerini ziyaret ederek tas hakkında bilgi alıyoruz. Bu güzel Bergama programının ardından otelimize doğru hareket ediyoruz.

2.GÜN KAZ DAĞLARI –  ZEYBEK TAŞI KULESİ – ŞAHİN DERE KANYONU – AĞLAYAN ÇAM – ÇOBAN ÇEŞMESİ

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası bugünkü programımız için siz sayın misafirlerimize iki tercih hakki sunuyoruz.

1.SEÇENEK: Arzu eden misafirlerimiz otelimizde kalarak yılın yorgunluğunu dinlenerek geçirebilir.

2.SEÇENEK (Ekstra): Arzu eden misafirlerimizle de 35 çeşidi endemik olmak üzere toplamda 2500 çeşit bitki bulunan Kaz Dağları’nda Jeep Safari yapmak için rehberimiz eşliğinde otobüsümüzle Akçay'a hareket ediyoruz. Buradan bineceğimiz jeepler ile dünya üzerinde Alp Dağlarından sonra en fazla oksijen barındıran, antik dönemde İda Dağı olarak adlandırılan Kaz Dağlarına doğru hareket ediyoruz.

Dağa tırmanışta doğal yollar bize eşlik ederken ilk durağımız milli park giriş kapısı olacak, seyir tepesinde vereceğimiz fotoğraf molası sonrasında bir sonraki durağımız Zeybek taşı kulesi bir yangın gözetleme kulesi olan bu mevkii Kaz dağlarının gözü olarak biliniyor. Fotoğraf molasının ardından bir sonraki durağımız Şahin Deresi Kanyonu. Buradaki dağın yukarısından vadi tabanına inen oksijeni hemen fark edecek, fotoğraf molası sırasında temiz havayı ve çam kokusunu içinize çekeceksiniz. Buradan Kaz dağlarında çıkan büyük yangından kurtulabilmiş Ağlayan Çam'a ulaşıyoruz. Ağlayan Çam'ın hikâyesini rehberimizden dinledikten sonra dağdan akmakta olan kaynak suyunun Çoban Çeşmesi'nde tadına vardıktan sonra yüzme ve yemek molası verecek olduğumuz 1100 metre yükseklikteki Dere Çatı mevkiine varıyoruz. Yüzmek isteyen misafirlerimiz burada bulunan dağın buz gibi sularının oluşturduğu doğal göletlerde atabilir. Gün boyu temiz dağ havasını içimize çekerek ve binlerce endemik bitki içerisinde yapacağımız yürüyüşler sizlere doyumsuz anlar yasatacak. Buradaki programımızın ardından tekrar binerek otobüsümüze doğru hareket ediyoruz ve aksam saatlerinde otelimize dönüyoruz. 

Diğer Detaylar : 
Kahvaltı : Tur ücretine dâhil olarak otelde açık büfe veya set menü şeklinde sunulacaktır.
Öğle yemeği : Ekstra Tur Ücretine dâhil
Akşam yemeği : Tur ücretine dâhil olarak otelde açık büfe veya set menü şeklinde sunulacaktır.

3.GÜN AYVALIK – ŞEYTAN SOFRASI – AYVALIK TEKNE TURU – PINAR ADASI - MADEN ADASI – CUNDA – TAKSİYARHİS KİLİSESİ

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Ayvalık şehir merkezi ve kordonunu panoramik olarak görerek Çamlık mevkiinde bulunan Şeytan Sofrasına varıyoruz. Burada rehberimizden Şeytan Sofrasının hikâyesini dinledikten sonra fotoğraf ve çay kahve içmek için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın arından teknemize binmek üzere Ayvalık şehir merkezine hareket ediyoruz. Teknemize bindikten sonra Hakkı Bey yarımadası ve Cunda (Ali Bey) adasını panoramik olarak görüp Pınar Adası (Mosko), Kara Ada (Akvaryum Koyu), Maden Adası, Ortunç Koyu, Hamam Koyu, İncirli adası gibi koylarda yüzme molası veriyoruz. Tekne turumuzun ardından Cunda adasında teknemizden iniyoruz. Rum evlerinin arasından geçerek Taksiryarhis Kilisesini panoramik olarak fotoğraflayıp, aşıklar tepesine ulaşıyoruz. Cunda'da alacağımız serbest zamanda sakız dondurması ve lokmasını tatmanızı tavsiye ederiz. Buradan otelimize doğru hareket ediyoruz. Dileyen misafirlerimize Cunda gecelerinde eğlenmek için rehberimiz yönlendirme yapacaktır.(EKSTRA)

Diğer Detaylar : 
Kahvaltı : Tur ücretine dâhil olarak otelde açık büfe veya set menü şeklinde sunulacaktır. 
Öğle yemeği : Ayvalık tekne turunda teknede öğle yemeği.(Ekstra)
Akşam yemeği : Tur ücretine dâhil olarak otelde açık büfe veya set menü şeklinde sunulacaktır.

4.GÜN ASSOS ÖREN YERİ – ATHENA TAPINAĞI – BOZCAADA - ALAYBEY MAHALLESİ – AYAZMA PLAJI

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Assos (Behramkale’ye) hareket ediyoruz. Behramkale Köyü’ne vardıktan sonra köyün girişinde aracımızdan inip dileyen misafirlerimizle 238 metre yükseklikte andezit bir kayaç üzerine kurulmuş olan Assos Antik Kenti’nin akropolüne çıkıyoruz. Rehberimizin anlatımı eşliğinde antik dönemin İlk Dor Düzeni ile yapılmış olan Athena Tapınağını görüyoruz.  Rehberimizin verecek olduğu serbest zamanda köy içerisinde kentin meşhur fincanda pişen sakızlı Türk kahvesini yudumlayabilir ya da alışveriş yapabilirsiniz. Behramkale gezisi ardından Adatepe’de bulunan Zeytinyağı müzesini ziyaret ediyor burada zeytin ve zeytinyağı ile ilgili yapılan anlatımları dinliyoruz, dileyen misafirlerimiz zeytinyağı alışverişi yapabilirler. Müze gezisinin ardından mitolojide Tenedos adası olarak bilinen, Posedion un üflediği rüzgârların kıyılarını dantel gibi şekillendirdiği Bozcaada’ya doğru yol alıyoruz. Ezine ilçesi Geyikli iskelesine ulaşıyoruz. Buradan bineceğimiz feribotla yaklaşık yarım saat süren bir yolculuk sonrası ulaşacağımız Bozcaada’daki ilk durağımız tüm ihtişamı ile bizleri karşılayan ve Cenevizliler tarafından yaptırıldığı bilinen Bozcaada Kalesi olacak. Panoramik olarak göreceğimiz Bozcaada Kalesi’nden, yapılan anlatım ve çekilen fotoğraflar sonrası, Eski Rum Mahallesi (Cumhuriyet) ve Eski Türk Mahallesinin (Alaybey mahallesi) ara sokaklarında dolaşarak geçmiş Bozcaada yaşamının izlerini görüyoruz. Gezimizin ardından dileyen misafirlerimiz serbest zaman diliminde Ayazma plajına giderek denize girebilirler, dileyen misafirlerimiz ise serbest zamanda Bozcaada’nın meşhur reçellerini ve kurabiyelerini alabilir ayni zamanda Bozcaada üzümlerinden üretilen şaraplarından tadabilirler. Serbest zaman sonrası Çanakkale'de bulunan otelimize geçiyoruz.

Diğer Detaylar : 
Kahvaltı : Tur ücretine dâhil olarak otelde açık büfe veya set menü şeklinde sunulacaktır.
Öğle yemeği : Bölge restoranlarında serbest menü fiyatları geçerlidir. EKSTRA
Akşam yemeği : Tur ücretine dâhil olarak otelde açık büfe veya set menü şeklinde sunulacaktır.

5.GÜN TRUVA ÖREN YERİ – ŞEHİTLER ABİDESİ – 57.ALAY – CONK BAYIRI - ADANA

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrasında Homeros’ un yazmış olduğu Ilyada ve Odessa destanına konu olan ve Truva savaşının geçmiş olduğu Truva ören yerine ulaşıyoruz. Burada yapılan anlatımlarla bu savaşı tekrar yasayarak antik şehir içerisinde bulunan yapıları ziyaret ediyoruz serbest zaman sonrasında  Çanakkale’ye gidiyoruz. Güzelyalı bölgesinde öğle yemeğimizi aldıktan sonra  İskeleden bineceğimiz feribotla Eceabat’a geçiyoruz. Gelibolu Yarımadasına varıyor ve 1914 yılında başlayan toplam 253,000 askerimizin şehit ve zayii olduğu Çanakkale Savaşının izlerini görme fırsatı bulacağız.  (Tabyalar, Seyit Onbaşı Anıtı, Kilitbahir Kalesi’ni ,Alçıtepe Köyü) panoramik olarak gördükten sonra Eski hisarlık Burnu üzerinde yer alan, açılan bir proje yarışması sonucunda 37 proje arasından seçilen, Çanakkale Muharebelerinde şehit düsen tüm askerlerimizi simgeleyen ve onların anısını yaşatan Çanakkale Şehitler Abidesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından 57. Alay Şehitliği’ni gezip, Atatürk’ün saatinin parçalandığı, Anafartalar ovasını gözetlediği yer olan Conk Bayırını görüyor, dönüş yoluna geçiyoruz. Akşam saatlerinde  İzmir havalimanına ulaşıyor ve siz değerli misafirlerimizle bir başka acente programında görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.


Fiyatlarımıza Dahil Olan Hizmetler : 
- Otellerde 4 Gece Yarım Pansiyon Konaklama,
- Otelimizde Açık Büfe veya Set Menü 4 Sabah kahvaltısı,
- Otelimizde Açık Büfe veya Set menü 4 Akşam Yemeği,
- Lüks Araçlar İle Ulaşım,
- Çevre Gezileri,
- Rehberlik hizmetleri,
- Tur Otobüsü içi İkramları,
- Keşif Tour Güvencesi,
- 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası.

Tarih Aralığı 2 Kişilik Odada Kişi Başı İlave Yatak Tek Kişilik Oda 1. Çocuk
12/07/2021 - 16/07/2021 2599,00 TL 2399,00 TL 2999,00 TL (0-2) Yaş 99.00 TL
(3-6) Yaş 1499.00 TL
(7-12) Yaş 2299.00 TL
09/08/2021 - 13/08/2021 2499,00 TL 2299,00 TL 2899,00 TL (0-2) Yaş 99.00 TL
(3-6) Yaş 1399.00 TL
(7-12) Yaş 2199.00 TL
16/08/2021 - 21/08/2021 2499,00 TL 2299,00 TL 2899,00 TL (0-2) Yaş 99.00 TL
(3-6) Yaş 1399.00 TL
(7-12) Yaş 2199.00 TL
23/08/2021 - 27/08/2021 2499,00 TL 2299,00 TL 2899,00 TL (0-2) Yaş 99.00 TL
(3-6) Yaş 1399.00 TL
(7-12) Yaş 2199.00 TL
30/08/2021 - 03/09/2021 2499,00 TL 2299,00 TL 2899,00 TL (0-2) Yaş 99.00 TL
(3-6) Yaş 1399.00 TL
(7-12) Yaş 2199.00 TL
06/09/2021 - 10/09/2021 2499,00 TL 2299,00 TL 2899,00 TL (0-2) Yaş 99.00 TL
(3-6) Yaş 1399.00 TL
(7-12) Yaş 2199.00 TL
13/09/2021 - 17/09/2021 2499,00 TL 2299,00 TL 2899,00 TL (0-2) Yaş 99.00 TL
(3-6) Yaş 1399.00 TL
(7-12) Yaş 2199.00 TL
20/09/2021 - 24/09/2021 2499,00 TL 2299,00 TL 2899,00 TL (0-2) Yaş 99.00 TL
(3-6) Yaş 1399.00 TL
(7-12) Yaş 2199.00 TL

TÜM KREDİ KARTLARINA VADE FARKSIZ 3 TAKSİT!


Uçaklı Kuzey Ege Turu hakkında bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak için ;

ATATÜRK CADDESİ MERKEZ OFİSİMİZİ  ziyaret edebilir,

0326 214 60 60 veya 0326 213 45 03 nolu telefon hatlarımızdan bize ulaşabilirsiniz.


Fiyatlarımıza Dahil Olmayan Hizmetler : 
- Programda belirtilen tüm müze ören yeri giriş ücretleri,
- Programda belirtilen ilk gün sabah kahvaltısı,
- Programda belirtilen son gün akşam yemeği,
- Tüm Öğle Yemekleri,
- Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler,
- Müze kart,
- Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar,
- Tüm Özel Harcamalar,
- Konaklama Vergisi Otele Giriş Esnasında Misafirler Tarafından Ödenir.


Uçuş Detayları : 

Gidiş Ulaşımı :
 Pegasus Airlines 
Pegasus Airlines - PC3011 08:00 Adana (ADA-Sakirpasa) - 09:25 İzmir, (ADB-Adnan Menderes)

Dönüş Ulaşımı :
Pegasus Airlines 
Pegasus Airlines - PC3014 20:50 Adana (ADA-Sakirpasa) - 22:20 İzmir, (ADB-Adnan Menderes)


Gezilecek Yerler : 

ASSOS

Çanakkale’nin Ayvacık İlçesi’ne bağlı, yaklaşık 86 km uzağındaki Assos; milattan önce 10. yy’a kadar uzanan köklü geçmişi, tertemiz denizi, yeşilliklerle örtülü doğası ile en popüler turizm merkezlerimizden biri. Oksijen deposu Kazdağları’nın eteklerine konumlanmış bu güzide cenneti keşfetmek için farklı illerden katılabileceğiniz tur paketlerimizi inceleyebilirsiniz.

GÖRÜLMELİ

Assos görülmesi gereken yerler
 • Assos Antik Liman
 • Assos Ören Yeri
 • Athena Tapınağı

TADILMALI

Assos ne yenir
 • Balık
 • Behramkale Mantısı
 • Zeytin
 

AYVALIK

Balıkesir’in en güzel plajlarına sahip ilçesi Ayvalık, dört mevsim bambaşka güzelliklere kucak açmakta ve her mevsim yerli yabancı turistin popüler adresi olmaktadır. Göz kamaştırıcı doğal güzelliklerle çevrili Ayvalık; altın sarısı kumsallarıyla, tarihi zenginliği ile de Kültür Turlarının da vazgeçilmez duraklarından olmaktadır.

GÖRÜLMELİ

Ayvalık görülmesi gereken yerler
 • Cunda Adası
 • Sarımsaklı Plajı
 • Şeytan Sofrası

TADILMALI

Ayvalık ne yenir
 • Ayvalık Tostu
 • Balık
 • Zeytin
 

BOZCAADA

Ege’nin kekik kokulu, huzur arayanların durağı Bozcaada, gidilecek yerler listenizde mutlaka olması gereken yerler arasında mutlaka olmalı dediğimiz adreslerden biri. Arnavut kaldırımlı sokakları, el değmemiş koyları, kendine has doğası, denizi ile her gideni kendine bağımlı kılmaktadır.

GÖRÜLMELİ

Bozcaada görülmesi gereken yerler
 • Ayazma Plajı
 • Bozcaada Kalesi
 • Rüzgar Gülleri

TADILMALI

Bozcaada ne yenir
 • Damla Sakızlı Kurabiye
 • Damla Sakızlı Türk Kahvesi
 • Şarap
 

CUNDA

Eskiden Yunan nüfusun ağırlıkta olduğu Cunda, Ayvalık adaları arasında en büyük adadır. Günümüzde, renkli güzel panjurlu taş evleri ve merkezindeki tarihi kilisesi ile o eski tarihi ruhunu yansıtan Cunda; sahip olduğu zeytin ağaçları, küçük balıkçıların denizin üzerinde sallanan tekneleri, parke taşlı sokakları ile keşfedilmeyi bekleyen popüler bir tatil rotasıdır. Kilise ve manastırların çevrelediği adanın doğal güzelliği ve kültürel mirası halkı tarafından özenle korunmaktadır. Adanın yüksek kısımları ise; küçük adalara ve kıyı boyunca görülebilecek büyüleyici koyların muhteşem manzaralarını sunmaktadır. Cunda Adası’na geldiğinizde, adanın sakin sularında geçireceğiniz keyifli bir günün ardında, merkezdeki geleneksel ya da modern restoranlardan birinde muhteşem bir manzara eşliğinde akşam yemeğinin keyfini çıkarmayı da ihmal etmeyin.

GÖRÜLMELİ

Cunda görülmesi gereken yerler
 • Panaya Kilisesi
 • Saatli Camii
 • Taksiyarkis Kilisesi

TADILMALI

Cunda ne yenir
 • Cunda Lokması
 • Deniz Mahsülleri
 • Sakızlı Türk Kahvesi
 

KAZDAĞLARI

Ege ve Marmara bölgelerini ayıran Biga Yarımadası’nın en yüksek dağı olan Kazdağları; zengin florası, tarihi kalıntıları ve yeşil doğası ile Balıkesir ve Edremit bölgesinin eşsiz güzelliklerinden yalnızca biridir. Mitolojik zamanlarda, İda Dağı efsanesi ile ünlü Kazdağları; çok sayıda göl, gölet, akarsu, şelale, orman, dinlenme alanı ve her biri cennetteymiş hissi yaratan pek çok doğal güzelliğe ev sahipliği yapmaktadır. Hem Ege hem de Marmara bölgesinin ikliminin etkisi altındaki Kazdağları, sahip olduğu bitki çeşitliliği ile, Türkiye’nin botanik bahçelerinden biri olarak da adlandırılmaktadır. Zengin bir sözlü mirasa sahip olan bölge ile ilgili pek çok efsaneyi, burada yaşayan yerli halktan dinleyebilirsiniz.

GÖRÜLMELİ

Kazdağları görülmesi gereken yerler
 • Adatepe Köyü
 • Kazdağları Milli Parkı
 • Yeşilyurt Köyü

TADILMALI

Kazdağları ne yenir
 • Ahtapot Salatası
 • Ot Yemekleri
 • Zeytinyağlı Yemekler
 

Bu program bir JOLLY TUR LOGO ile ilgili görsel sonucu organizasyonudur.


 

Genel Şartlar :
• Keşif Tour, havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.
• Ulaşım ve rehber iletişim bilgileri tur hareketinden 48 saat önce iletilecektir. 
• Rehberleriniz gerekli gördüğü takdirde ekstra turların günlerinde ve güzergahlarında değişiklik yapabilirler. Yeterli kişi sayısı oluşmadığı takdirde ekstra turlarda fiyat değişikliği olabilir ya da turlar gerçekleştirilmeyebilir.
• Yol üzerinde yapılacak ekstra turlarda, tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberlerimiz tarafından kente girmeden önce yol üzerinde yer alan dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.
• Ekstra tur otobüslerinden tura katılanlar dışındaki yolcular faydalanamaz.
• Programda belirtilen oteller müsaitliğe bağlı olarak aynı kategoride farklı otellerle değiştirilebilir.