Müşteri Hizmetleri:
(0326) 214 60 60
(0326) 213 45 03


 URLA - KLAZOMENAİ ANTİK KENTİ - SIĞACIK - KUŞADASI - ŞİRİNCE - ESKİ FOÇA - ORAK ADASI - FENER ADASI - İNGİLİZ KOYU - ÇEŞME - ALAÇATITUR ÇIKIŞ TARİHİ :

TUR DÖNÜŞ TARİHİ :
20 Temmuz 2021 Salı 25 Temmuz 2021 Pazar

Seyahat Planı : 
1.GÜN
GAZİANTEP - HATAY - ADANA - MERSİN - URLA

Belirlenen kalkış noktalarından katılacak misafirlerimizin alınmasının ardından yolculuğumuz başlıyor.

2.GÜN URLA - KLAZOMENAİ ANTİK KENTİ - SIĞACIK

Konforlu otobüsler ile Yorgo Seferis, Neyzen Tevfik, Necati Cumalı ve Tanju Okan’ın memleketi olan, dünyadaki tescilli Karantina adalarından  bir tanesinin bulunduğu Urla’ya ulaşıyoruz. Urla’da ilk olarak ünlü şair, oyun ve roman yazarı Necati Cumalı’nın evini ziyaret ediyoruz. Evin yakınında yer alan Yorgo Seferidis’in doğduğu evi görüp (panoramik) fotoğraf molası veriyoruz. Fotoğraf molası sonrası otantikliğini bir nebze kaybetmemiş olan bir nevi sanat sokağı haline gelen Zafer Caddesinde yürüyüş yapıp, Tanju Okan anısına yapılmış ve içinde heykelini barındıran Tanju Okan Parkında fotoğraf molası veriyoruz. Sonrasında İonya bölgesinin en önemli kentlerinden biri olan Klazomenai Antik Kent kalıntılarını ziyaret edeceğiz. Burada göreceğimiz yerler arasında; fırınlar ve Anadolu’daki ilk zeytinyağı üretim tesisi olacak. Sonrasında vereceğimiz serbest zamanda dileyenler denizin keyfini çıkartabilirler. Bir sonraki rotamız ise ülkemizin ilk yavaş şehri olma özelliğine sahip Seferihisar ilçesine bağlı, daracık sokakları ve kendine özgün mimarisi, 1522’de Kanuni Sultan Süleyman’ın emriyle yapılan kalesi, masmavi denizi, yerli üretici pazarı ile meşhur Sığacık olacak. Burada verilen serbest zamanda güzel manzaralar eşliğinde fotoğraflarımızı çekip, taş evlerin arasında dolaştıktan sonra konaklama için otelimize hareket ediyoruz.

Kahvaltı : Dinlenme tesisinde serbest olarak alınıyor (Ekstra) 
Öğle yemeği : Bölge restoranında alınıyor (Ekstra)
Akşam yemeği : Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü şeklinde sunuluyor.

3.GÜN KUŞADASI - ŞİRİNCE 

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası, birbirinden güzel koylarda denize girebilmek için Kuşadası’na hareket ediyoruz. Dileyen misafirlerimizle limanda bizi bekleyen teknemize geçerek, turumuza başlıyoruz. Baradan, Soguk su gibi koylarda verilen yüzme molalarıyla denizin tadını çıkarıyoruz. (Ekstra) Bu güzel ve keyifli tekne turu sonrası, İzmir’in en meşhur köyü olarak ta bilinen, meyve şarapları ve muhteşem köy dokusuyla sizleri cezp edecek, Şirince Köyü’ne gidiyoruz. Dileyen misafirlerimizle köyün meşhur meyve şaraplarının tadına bakmak için şarap evine gidiyoruz. Burada verilen serbest zamanda ise misafirlerimiz köyde dilediklerince dolaşabilir ve alışveriş yapabilirler. Serbest zamanın sonunda ise, otobüsümüzle otelimize hareket ediyoruz. 

Kahvaltı : Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü şeklinde alınıyor.
Öğle Yemeği : Teknede alınıyor (Ekstra)
Akşam Yemeği : Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe ya da set menü şeklinde alınıyor.

4.GÜN ESKİ FOÇA - ORAK ADASI - FENER ADASI - İNGİLİZ KOYU

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası, günün ilk rotası eski adı Phokaia olan, Akediniz foklarıyla meşhur şirin tatil bölgesi ESKİ FOÇA olacak. Otantik taş evlerin arasından dileyen misafirlerimizle bizleri bekleyen teknemize ulaşıyoruz. Ege’nin berrak sularında açılarak yüzme molası vereceğimiz yerler arasında Orak Adası, Fener Adası, İngiliz Koyu gibi yerler bulunmakta. (Ekstra) Birbirinden güzel koylarda verilen yüzme molaları sonrası, nesli tükenmekte olan Akdeniz Foklarının barınağı olan siren kayalıklarının hikayesini rehberimizden dinledikten sonra tekne gezimizi sonlandırıyoruz. Eski Foça’da verilen serbest zamanda harika fotoğraflar çekebilir veya alışveriş yapabilirsiniz. Sonrasında otelimize hareket ediyoruz.

Kahvaltı : Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü şeklinde alınıyor.
Öğle Yemeği : Bölge restoranında alınıyor. (Ekstra)
Akşam Yemeği : Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe ya da set menü şeklinde alınıyor.

5.GÜN ÇEŞME
Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası, dileyen misafirlerimizle tarihteki 12 İon kolonisinden birisi ve antik dönemdeki ismi Erythrai olan Türk turizminin göz bebeği Çeşme ye ulaşıyoruz. Burada bizi bekleyen teknemizle gün boyu sürecek olan tekne turumuz için yolculuğumuza başlıyoruz. (Ekstra) Mavi Koy, Mercan Adası, Yeşil Koy gibi yerler yüzme molası vereceğimiz noktalar arasında bulunmaktadır. Gün boyu birbirinden güzel ve temiz koylarda verilen yüzme molaları sonrası denizin tadına doymuş olarak, teknemizden ayrılıyoruz ve otelimize geri dönüyoruz.

Kahvaltı : Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü şeklinde alınıyor.
Öğle Yemeği : Teknede alınıyor (Ekstra)
Akşam Yemeği : Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe ya da set menü şeklinde alınıyor.

6.GÜN ALAÇATI - ÇEŞME - MERSİN - ADANA - GAZİANTEP - HATAY 

Otelde alınan kahvaltı sonrası günümüzün ilk durağı, antik dönemde ismi Agrillia olan günümüzdeki ismiyle ALAÇATI olacak. Kendine özgü taş mimarisi, yel değirmenleri ve rüzgarı ile ünlü bu güzel kasabada vereceğimiz serbest  zamanda dileyen misafirlerimiz arnavut kaldırımlarında gezip, fotoğraflarını çekebilir.Rüzgar sörfü ile meşhur bu şirin tatil beldesinde verilen serbest zaman sonrası antik dönemdeki ismi Erythrai olan, son yıllarda Türk turizminin göz bebeği Çeşme ye ulaşıyoruz. Burada 1508 yılında ll. Beyazıt ın yaptırmış olduğu muhteşem deniz manzaralı Çeşme Kalesini ziyaret ediyoruz. Burada verilen serbest zaman sonrası, plajları ile meşhur Ilıca bölgesinde verilen serbest zamanda, dileyen misafirlerimiz denizin, kumun ve sıcacık güneşin keyfini çıkartabilirler. Burada yapılan deniz molası sonrası, güzel anılar ve keyifli hatıralar ile ile buradan ayrılıyoruz ve Gaziantep'e dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Gaziantep'te siz değerli misafirlerimiz ile tekrar görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Kahvaltı : Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü şeklinde alınıyor.
Öğle Yemeği : Bölge restoranında alınıyor(Ekstra)
Akşam Yemeği : Dinlenme Tesisinde alınıyor (Ekstra)


Fiyatlarımıza Dahil Olan Hizmetler : 
- Otellerde 4 Gece Yarım Pansiyon Konaklama,
- Otellerde 4 Açık Büfe Veya Set Menü Sabah Kahvaltısı,
- Otellerde 4 Gece Açık Büfe Veya Set Menü Akşam Yemeği,
- Lüks Araçlar İle Ulaşım,
- Rehberlik Hizmetleri,
- Keşif Tour Güvencesi,
- 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası,
- Hijyen Kiti,
- Araç İçi Bardak Su.

Tarih Aralığı 2 Kişilik Odada Kişi Başı İlave Yatak Tek Kişilik Oda 1. Çocuk
20/07/2021 - 25/07/2021  1599,00 TL 1399,00 TL 1999,00 TL (0-1) Yaş ALINMAZ
(2-6) Yaş 759.00 TL
(7-11) Yaş 1199.00 TL

TÜM KREDİ KARTLARINA VADE FARKSIZ 3 TAKSİT!


 Hatay Çıkışlı Turlar, Ege Turları hakkında bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak için ;

ATATÜRK CADDESİ MERKEZ OFİSİMİZİ  ziyaret edebilir,

0326 214 60 60 veya 0326 213 45 03 nolu telefon hatlarımızdan bize ulaşabilirsiniz.


Fiyatlarımıza Dahil Olmayan Hizmetler : 
- Programda Belirtilen Tüm Müze Ören Yeri Vb. Giriş Ücretleri,
- Programda Belirtilen İlk Gün Sabah Kahvaltısı,
- Programda Belirtilen Son Gün Akşam Yemeği,
- Tüm Öğle Yemekleri,Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler,
- Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar (Kuşadası, Çeşme, Foça tekne turları),
- Tüm Özel Harcamalar 

Tur Kalkış Detayları : 

 • 19:00 Gaziantep Belediye Binası Önü
 • 22:00 Adana Tren İstasyonu Önü
 • 23:59 Mersin Mezitli Migros Önünden

Gezilecek Yerler : 

KUŞADASI

Yaz keyfini en iyi yaşayabileceğiniz yerler arasında bulunan Kuşadası, özellikle yaz sezonu boyunca pek turun adresi olmaktadır. Kuşadası gezilecek yerler listenizi hemen yapın ve özellikle tatmanız gereken lezzetleri de hemen not alın. Böylece Keşif Tour Kuşadası turları arasından rahatlıkla seçiminizi yapabilirsiniz. .

GÖRÜLMELİ

Kuşadası görülmesi gereken yerler
 • Artemis Tapınağı
 • Meryem Ana Evi
 • St. John Bazilikası

TADILMALI

Kuşadası ne yenir
 • Aydın Güveci
 • Balık
 • Teleme Tatlısı
 

ÇEŞME

İzmir’in en popüler ve yaz aylarının vazgeçilmez turistik noktalarından Çeşme’yi rehberler eşliğinde tüm yönlerini keşfetmeye hazırsanız Keşif Tour Kültür Turları seçimlerinizi bekler. 3 tarafı denizlerle çevrili bir yarımada olan Çeşme; birbirinden meşhur koyları, plajları, herkesi cezbeden Ege’nin huzurlu havası, tarihi durakları ile her daim popülerliğini korumaktadır. .

GÖRÜLMELİ

Çeşme görülmesi gereken yerler
 • Çeşme Kalesi
 • Ilıca Plajı
 • Tanay Tabiat Parkı

TADILMALI

Çeşme ne yenir
 • Istakoz
 • Kıymalı Pide
 • Kumru
 

ALAÇATI

Çeşme’nin en çok turist çeken beldelerinden Alaçatı’nın güzelliklerini Keşif Tour Kültür Turları ile keşfedebilirsiniz. Özellikle yaz aylarında turistlerle dolup taşan Alaçatı, bahar aylarında ayrı bir güzelliğe bürünmektedir. Taş sokakları, begonvillerle süslü beyaz badanalı evleri, plajları ile görülmeyi hak eden ülkemizin en güzel destinasyonlarından. .

GÖRÜLMELİ

Alaçatı görülmesi gereken yerler
 • Ayayorgi Koyu
 • Ilıca Plajı
 • Tanay Tabiat Parkı

TADILMALI

Alaçatı ne yenir
 • Dondurma
 • Kumru
 • Sütlü Levrek
 

Bu program bir JOLLY TUR LOGO ile ilgili görsel sonucu organizasyonudur.


 

GENEL ŞARTLAR
• Hareket saatinden en az yarım saat önce belirtilen buluşma yerinde olmanız gerekmektedir.
• Ulaşım ve rehber iletişim bilgileri tur hareketinden 48 saat önce iletilecektir. 
• Rehberleriniz gerekli gördüğü takdirde ekstra turların günlerinde ve güzergahlarında değişiklik yapabilirler. Yeterli kişi sayısı oluşmadığı takdirde ekstra turlarda fiyat değişikliği olabilir ya da turlar gerçekleştirilmeyebilir.
• Yol üzerinde yapılacak ekstra turlarda, tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberlerimiz tarafından kente girmeden önce yol üzerinde yer alan dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.
• Otobüslü turlarda katılan kişi sayısına göre lüks sınıf midibüs ve minibüsler kullanılabilir.
• Otobüslü turlarda oturma düzeni rezervasyon sırasına göre yapılmakta olup koltuk sözü verilemez.