Müşteri Hizmetleri:
(0326) 214 60 60
(0326) 213 45 03


Kazanlık Gül Festivali turları ile Bulgaristan’ın doğal güzelliği ile ünlü Kazanlık kentindeki muhteşem gül festivaline katılın, gül tarlaları içinde unutulmaz bir seyahat gerçekleştirin.


   Plovdiv (1) - Kazanlık


   Schengen Vizesi - Yeşil Pasaport 'a Vizesiz !


 Kalkış Tarihi :  05/06/2020 - 07/06/2020

Seyahat Planı : 
1.GÜN
İSTANBUL - EDİRNE - KAPIKULE
Misafirlerimiz ile tur programında belirtilen hareket noktalarında buluştuktan sonra, gerekli molaları vererek İstanbul – Edirne otobanını takip ederek, Edirne - Kapıkule Kara Hudut Sınır Kapısına ulaşıyoruz. Burada gerçekleştireceğimiz çıkış işlemlerimizin ardından Bulgaristan’a giriş yapıyoruz.

2.GÜN KAPIKULE - PLOVDİV
Gece yolculuğumuzun ardından sabah saatlerinde Bulgaristan’ın ikinci büyük şehri ve ülkenin önemli ekonomi, ulaşım, kültür ve eğitim merkezlerinden biri olan Plovdiv şehrine ulaşıyoruz. Plovdive’e ulaşmamızın ardından şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Şehir turumuz kapsamında başlıca görülecek yerler: Roma Stadyumu, Hüdavendigar Murat Paşa tarafından yaptırılan Hüdavendigar Camii olarak da bilinen Cuma Camii, Müftülük binası, Nöbet / Nebet Tepe mevkiinde yerleşik olan eski şehir, Antik Tiyatro, Hisar Kapı, Bulgaristan Ortodoks mimarisinin en güzel örneklerinden ve aynı zamanda en eski kiliselerinden biri olan Sveti Konstantin & Elena Kilisesi, Balabanov Evi. Şehir turumuzun ardından öğle yemeği için serbest zaman. Serbest zamanın ardından konaklama yapacağımız otele doğru hareket ediyoruz. Otele ulaşmamızın ardından otele yerleşme. Dileyen misafirlerimiz, rehberin belirleyeceği saatte otelin lobisinde buluşarak ekstra olarak düzenlenecek Sofya Turu’na katılabilirler.

Alternatif Program : Sofya Turu ; (25 €) Bulgaristan’ın başkenti ve en büyük şehri olan Sofya’ya ulaşmamızın ardından panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Panoramik şehir turu kapsamında başlıca görülecek yerler arasında: sadece Sofya’nın değil Bulgaristan’ın da sembolü olan ve Avrupa’nın en büyük katedrali ünvanına sahip Alexandar Nevski Katedreli, Ayasofya Kilisesi, Rus askerlerinin anısına inşa edilmiş Sönmeyen Ateş Anıtı, Çar Samuel heykeli, Antikacılar pazarı, Şipka parkı, Rus kilisesi, Tiyatro binası, Sofya şehir parkı, Tarih Müzesi , Etnografya Müzesi, Arkeoloji Müzesi, Parlamento Binası, Merkez Bankası, Serdika Şehir Kalıntıları, Kara Kilise ve Banyabaşı Camii. Panoramik şehir turumuzun ardından akşam yemeği için serbest zaman. Serbest zamanın ardından, rehberimizin belirleyeceği saatte ve noktada buluşarak Plovdiv’e doğru hareket. Konaklama otelimizde.

3.GÜN PLOVDİV - KAZANLIK - GÜL HASADI - İSTANBUL
Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından otelimizdeki çıkış işlemlerimizi tamamlayarak Plovdiv’in kuzeyinde bulunan Kazanlık şehrine doğru hareket ediyoruz. Kazanlık şehrine ulaşmamızın ardından, Folklor gösterileri, güzellik yarışması, konserler, ressamların sergisi ve geçit töreni (karnaval), geleneksel Bulgar unlu mamullerinin tanıtımı, Gül reçelleri tanıtımı ve benzer bir çok etkinliği görebilmek ve bol bol fotoğraf çekebilmek adına serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek olan Gül Hasadı turuna katılabilirler. Ekstra turumuzun ardından rehberimizin belirleyeceği noktada ve saatte buluşarak Kapıkule Kara Hudut Sınır Kapısına doğru hareket ediyoruz. Buradaki pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından, Türkiye’ye giriş yapıyoruz. Yol güzergahında gerekli molalar verilerek İstanbul’a ulaşıyoruz. Misafirlerimizi tur programında yer alan noktalara (dönüş güzergahında) bırakıyor ve turumuzu sonlandırıyoruz. Bir sonraki organizasyonlarımızda buluşmak dileği ile.

Alternatif Program : GÜL HASADI TURU ; (25€). Gül Hasadı etkinliği giriş bilet ücreti ekstra tur fiyatına dahildir.


Fiyatlarımıza Dahil Olan Hizmetler : 
- Otobüsler İle Ulaşım,
- Program Dahilinde Panoramik Şehir Turları,
- Türkçe Rehberlik Hizmeti,
- Plovdiv  3* veya 4* otellerde 1 gece Kahvaltı dahil konaklama,
- Sınır Geçiş Ücretleri,
- Şehir Ve Hotel Vergileri,
- Zorunlu Pakettur Sorumluluk Sigortası (1618 sayılı Yasa Gereği düzenlenen Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)

Tarih Aralığı 2 Kişilik Odada Kişi Başı İlave Yatak Tek Kişilik Oda 1. Çocuk
05/06/2020 - 07/06/2020 99,00 EUR 99,00 EUR 129,00 EUR (0-2) Yaş 49.00 EUR
(2-12) Yaş 79.00 EUR

 

Otobüslü Bulgaristan Turları, Kazanlık Gül Festivali Turu hakkında bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak için ;

ATATÜRK CADDESİ MERKEZ OFİSİMİZ VE PALLADİUM AVM ANTAKYA ŞUBEMİZİ ziyaret edebilir,

0326 502 39 39 veya 0326 502 39 40 nolu telefon hatlarımızdan bize ulaşabilirsiniz.


Fiyatlarımıza Dahil Olmayan Hizmetler : 
- Vize ücreti ve servis bedeli  ( 120 EURO )
Yurtdışı çıkış vergisi (50 TL),
(Seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödeme yapılması ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir.)
- Öğle ve akşam yemekleri,
- Ekstra turlar,
- Kişisel harcamalar,
- Müze ve ören giriş ücretleri,
- Şoför ve rehber Bahşişleri,
- Seyahat Koruma Paketi (15 Euro / 70 yaş üstü 30 Euro).

Tur Hareket Noktaları :     

 • 23:45 Kadıköy evlendirme dairesi otoparkı
 • 23:59 Mecidiyeköy İstikbal Mağaza Önü(Eski Ali Sami Yen Stadı karşısı)
 • 00:30 İncirli Ömür Plaza Önü
 • 01:30 Selimpaşa Metro Dinlenme Tesisleri
 • 02:30 Çorlu Metro Dinlenme Tesisleri

Gezilecek Şehirler : 

PLOVDİV

Plovdiv 8000 yıllık tarihiyle, Avrupa’nın en eski şehirlerinden biridir. Makedonya, Trakya ve Roma Krallıkları dönemlerinde hep isim değiştirmiştir. Osmanlı İmparatorluğu döneminde “Filibe” adını almıştır.

GÖRÜLMELİ

Selanik görülmesi gereken yerler
 • Cuma Camii
 • Sveta Bogoroditsa Kilisesi
 • Balaban evi
 • Nikola Nedkoviç evi
 • Zlatio Boyaciev evi
 • Hindilyan evi
 • Antik Tiyatro
 • Eski Plovdiv

 

BULGARİSTAN
italy
hakkında bilmeniz gerekenler : 
    Konuşulan Dil : Bulgarca
Para Birimi : Bulgar Levi
Saat Farkı : 0
    Telefon: Ülke kodu: 359 Konsolosluk: 980 22 70
    Genel: Bir Balkan ülkesi olan Bulgaristan başkenti Sofya ile turistleri konuk etmektedir. Sırbıstan, Makedonya, Yunanistan gibi Balkan ülkeleri ile komşudur. Ilıman iklime sahiptir. Kışlar soğuk ve yağışlıdır.
    Vergiler: Vergi uygulaması bulunmuyor.
    Bahşiş: Genelde restoranlarda ve otellerde % 10 kadar bir bahşiş beklenir.
Voltaj : 110 V

 


GENEL ŞARTLAR
• Hareket saatinden en az yarım saat önce belirtilen buluşma yerinde olmanız gerekmektedir.
• Ulaşım ve rehber iletişim bilgileri tur hareketinden 48 saat önce iletilecektir. 
• Rehberleriniz gerekli gördüğü takdirde ekstra turların günlerinde ve güzergahlarında değişiklik yapabilirler. Yeterli kişi sayısı oluşmadığı takdirde ekstra turlarda fiyat değişikliği olabilir ya da turlar gerçekleştirilmeyebilir.
• Yol üzerinde yapılacak ekstra turlarda, tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberlerimiz tarafından kente girmeden önce yol üzerinde yer alan dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.
• Otobüslü turlarda katılan kişi sayısına göre lüks sınıf midibüs ve minibüsler kullanılabilir.
• Otobüslü turlarda oturma düzeni rezervasyon sırasına göre yapılmakta olup koltuk sözü verilemez.