Müşteri Hizmetleri:
(0326) 214 60 60
(0326) 213 45 03


Türk dünyasında önemli günlerden sayılan Hızır ve İlyas peygamberlerin bir gül ağacının dibinde buluştukları inancı Hıdrellez'in, Romanlardaki yansıması Kakava, en önemli günlerden biri olarak kabul ediliyor.

Şenlikler her iki gün de baharı karşılamaya yönelik iki özel ritüelle başlar. Bereketin artması, güzelliklerin paylaşılması arzusunu simgeleyen Kakava Ateşi’nin yakılması ve pilav ikramı 5 Mayıs’ta, Sarayiçi'nde yapılır. Arınma ve doğanın uyanışını selamlama amaçlı "Bahara Giriş" ritüeli (Babafingo) ise 6 Mayıs sabahı saat 06.00'da, Tunca Nehri kıyısında gerçekleşir. Romanlar sabahın ilk ışıkları ile birlikte Tunca Nehri'ne akın ederken evlenme çağına gelen genç kızlar ise en güzel elbise ve gelinliklerini giyerek nehir kenarına giderler. Günün ağarmasıyla birlikte ise Romanlar şişelere doldurdukları nehir suyunu ve ağaçlardan kopardıkları dalları alarak eski bir geleneği yerine getirirler. Babafingo Romanların inanışına göre bir zamanlar onlara yol göstermiş, önderlik etmiş kişi. Sularda kaybolduğuna ve bir gün geri döneceğine inanılır. Kakava Şenlikleri'nde suya girmek, biraz da bu olayı anmak içindir.


EDİRNE – SELİMİYE CAMİİ – II. BEYAZID KÜLLİYESİ – FESTİVAL ALANI


 Kalkış Tarihi :  05/05/2020

Seyahat Planı :

İSTANBUL - EDİRNE - SELİMİYE CAMİİ - II. BEYAZID KÜLLİYESİ – FESTİVAL ALANI

Sizleri, buluşma noktalarından alarak, Edirne’ye doğru hareket ediyoruz. Osmanlı İmparatorluğu’nun Trakya’da önemli bir kültür mirası olan, camileri, çarşıları, köprüleri, tarihi evleriyle kültürel mirasın yoğun bir şekilde hissedildiği sınır kenti, eski başkent Edirne’de Saray İçi, Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreş Meydanı, Adalet Kasrı, Fatih ve Kanuni Köprüleri, Fatih Sultan Mehmet ve Cem Sultan’ın doğup hükümdarlık sürdükleri Edirne saray kalıntıları (Saray-ı Cedide-i Amire) gezilerimizi gerçekleştiriyoruz. Babüssade, Saray Mutfakları, Cihan Nüma Kasrı, Kum Kasrı, Hamam, Balkan Şehitliği, 16.yy.da su sesi, müzik ve güzel kokularla akıl hastalarının tedavi edildiği ve 2004 yılında Avrupa Konseyi tarafından Avrupa müze ödülü kazanan II. Beyazid Külliyesi ve Sağlık Müzesi gezilerinin ardından öğle yemeğimizi alıyoruz. Buradaki molamızın ardından kapısıyla ünlü Üç Şerefeli Camii, yazılarıyla ünlü Eski Camii (Ulu Camii), Bedesten ve Mimar Sinan‘ın “Ustalık Eserimdir” dediği Selimiye Camii ve Arasta Çarşısı gezilerimizi tamamlıyoruz. Gezilerimizin ardından Festival Alanına gidiyoruz. Kırkpınar Meydanı Saray içinde Edirne Kakava Şenlikleri (Hıdırellez) Kakava Ateşi'nin başında yerimizi alıyoruz. Ateşten atlayanları, oynayanları bu güzel günü ve anı burada bulunamayan dostlarımızla paylaşmak üzere fotoğraflayarak ölümsüzleştiriyoruz. Edirne Kakava Şenliği'nin  bugünkü Kırkpınar Sarayiçi'ndeki bölümünü tamamlayarak geri dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam ilerleyen saatlerde siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakıp, bir sonraki gezimizde buluşmak üzere üzülerek sizlerle vedalaşıyoruz. Hoşcakalın.

Diğer Detaylar :
Sabah Kahvaltısı : Yol Üstü Mola Tesislerinde Ekstra Olarak Alınacaktır.
Öğle Yemeği : Köfteci Osman Restaurant: Edirne Tava Ciğer Veya Köfte Ana Yemek Seçmeli, Salata, Tatlı (Fiyata Dahil)
Mola Tesisleri : Silivri Metro Tesisleri
Rota : İstanbul – Edirne (230 km) Bölge İçi Geziler (25 km) Edirne – İstanbul (230 km)
Toplam Kat Edilecek Mesafe : 485 Km
Dönüş Saati : 00.00

Fiyatlarımıza Dahil Olan Hizmetler : 
- Turizm Belgeli Araçlarla Ulaşım,
- Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti,
- Öğle Yemeği (Ciğer veya Köfte,
- 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası.

Tarih Aralığı Kişi Başı
05/05/2020 180,00 TL


Kakava Şenlikleri Turu, Günübirlik Edirne Turları hakkında bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak için ;

ATATÜRK CADDESİ MERKEZ OFİSİMİZ VE PALLADİUM AVM ANTAKYA ŞUBEMİZİ ziyaret edebilir,

0326 502 39 39 veya 0326 502 39 40 nolu telefon hatlarımızdan bize ulaşabilirsiniz.


 Fiyatlarımıza Dahil Olmayan Hizmetler :
- Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler,
- Tüm Özel Harcamalar,
- Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar,
- Müze Giriş Ücretleri.


Tur Kalkış Detayları : 

 • 07.00 Kadıköy Tepe Nautilus AVM Yanı (Ayrılık Çeşme Metro İstasyonu İspark Otoparkı)
 • 07.30 Şişli Merkez Ofis Önü
 • 08.00 Yenibosna Metrobüs Durağı Yanı ( Koçtaş Önü)
 • 08.30 Beylikdüzü Migros Karşısı

Gezilecek Yerler : 

EDİRNE

Tarihte Osmanlı’nın başkenti olan Edirne; çarpıcı tarihi, camileri, müzeleri, ünlü Trakya bağları, meşhur güreş festivali, ünlü ciğeri, etrafta görebileceğiniz tarihi Osmanlı mimarisi, nefis mutfağı ve görülmeye değer yerleri ile keşfedilecek şeylerle doludur. Mimar Sinan’ın önemli eserlerine de ev sahipliği yapan şehir; tarihi bölgelerinin dışında, geleneksel yağlı güreşleri, lezzetli şarapları, köfte ve ciğeri, zamanda yolculuk yaptıran sergi ve müzeleri, otantik Osmanlı mutfağı yemekleri, geleneksel tatlıları, yerel kültürde iz bırakan Yahudi mirası ve birbirinden güzel çarşıları ile de görülmeye değerdir.

GÖRÜLMELİ

Edirne görülmesi gereken yerler
 • Kırkpınar Er Meydanı
 • Lozan Anıtı
 • Meriç Nehri
 • Selimiye Camii
 • Şükrü Paşa Anıtı

TADILMALI

Edirne ne yenir
 • Acıbadem Kurabiyesi
 • Akıtma
 • Arnavut Ciğeri
 • Bakla Çorbası
 • Bohça Böreği
 

GENEL ŞARTLAR
• Hareket saatinden en az yarım saat önce belirtilen buluşma yerinde olmanız gerekmektedir.
• Ulaşım ve rehber iletişim bilgileri tur hareketinden 48 saat önce iletilecektir. 
• Rehberleriniz gerekli gördüğü takdirde ekstra turların günlerinde ve güzergahlarında değişiklik yapabilirler. Yeterli kişi sayısı oluşmadığı takdirde ekstra turlarda fiyat değişikliği olabilir ya da turlar gerçekleştirilmeyebilir.
• Yol üzerinde yapılacak ekstra turlarda, tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberlerimiz tarafından kente girmeden önce yol üzerinde yer alan dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.
• Otobüslü turlarda katılan kişi sayısına göre lüks sınıf midibüs ve minibüsler kullanılabilir.
• Programda belirtilen oteller müsaitliğe bağlı olarak aynı kategoride farklı otellerle değiştirilebilir.
• Otobüslü turlarda oturma düzeni rezervasyon sırasına göre yapılmakta olup koltuk sözü verilemez.