Müşteri Hizmetleri:
(0326) 214 60 60
(0326) 213 45 03


Cadılar Bayramı turu ile ünlü Transilvanya bölgesinin gizemli güzelliğini ve Karpatlar’ın unutulmaz manzaralarını keşfedin!

Cadılar Bayramı’nı Transilvanya’da geçirme fırsatı için yerinizi hemen ayırtın!


 Bükreş (1), Transilvanya (1), Sinaia, Veliko Tarnovo


   Schengen Vizesi - Yeşil Pasaport 'a Vizesiz !


 Kalkış Tarihi :  29/10/2020 - 01/11/2020

Seyahat Planı : 
1.Gün İSTANBUL-KAPIKULE
Misafirlerimiz ile tur programında belirtilen hareket noktalarında buluştuktan sonra, gerekli molaları vererek İstanbul – Edirne otobanını takip ederek, Edirne - Kapıkule Kara Hudut Sınır Kapısına ulaşıyoruz. Burada gerçekleştireceğimiz çıkış işlemlerimizin ardından Bulgaristan’a giriş yapıyoruz.

2.Gün KAPIKULE – BÜKREŞ
Gece yolculuğumuzun ardından sabah saatlerinde Bulgaristan’ın Rusçuk şehrinde, Tuna Nehri üzerinde bulunan “Dostluk Köprüsünden” geçerek Romanya Giurgiu Kara Hudut Sınır Kapısına ulaşıyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından, “Doğu’nun Paris’i” olarak anılan Romanya’nın başkenti Bükreş’e doğru hareket ediyoruz. Yolculuğumuzun ardından, Bükreş şehrini yakından keşfetme fırsatı bulacağımız panaromik turumuza başlıyoruz.Başlıca görülecek yerler; Unirii Meydanı , Üniversite Meydanı, Havacılar Anıtı, Zafer Meydanı, Bükreş’in en ünlü caddesi olan Calea Victoriei, Roma Ateneumu, Devrim Meydanı, Kraliyet Sarayı, Atamız Mustafa Kemal ATATÜRK’ün heykeli, Bükreş Tarih Müzesi, Çavuşesku tarafından yaptırılan “Halk Evi” (Parlamento Sarayı) , Bükreş Eski Şehri, Zafer Takı ,panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Bükreş şehir turumuzun ardından dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek “Köyler Müzesi ve Nikolay Çavuşesku Sarayı” turumuzu gerçekleştiriyoruz. Ekstra turumuzun ardından konaklama yapılacak otele doğru hareket ediyoruz. Otelde Check In işlemlerimizin ardından serbest zaman ve konaklama. Dileyen misafirlerimiz ile akşam ekstra olarak düzenlenecek, Romanya’nın Otantik Restoranında alınacak akşam yemeği programına katılabilirler. Ekstra turumuzun ardından otele dönüş. Konaklama Bükreş’te bulunan otelimizde.

Alternatif Program : Köyler Müzesi ve Nikolay Çavuşesku Sarayı Turu ; (35 Euro))

Alternatif Program : Bükreş Akşam Yemeği Turu ; (40 Euro)

Müze ören yeri giriş ücretleri ve müze içerisinde anlatımlar ekstra tur fiyatına dahildir.

3.Gün BÜKREŞ - SİNAİA - (BRAN-BRAŞOV)
Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından otelimizdeki çıkış işlemlerimizi tamamlayarak masalsı mimarisi ve doğa harikası Transilvanya bölgesine doğru hareket ediyoruz. Bölgeye varışımızın ardından Sinaia şehrini panoramik olarak gördükten sonra dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek, Transilvanya’nın incisi ve Avrupa’nın en güzel şatolarından biri olan “Peleş Şatosu”nu ziyaret ediyoruz (30 €). Şatoyu gezdikten sonra kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. Fotoğraf molamızın ardından Transilvanya bölgesinde yer alan otelimize hareket ediyoruz. Otele varış ve dinlenme. Dileyen misafirlerimiz, akşam ekstra olarak düzenlenecek, Osmanlı Tarihinde “Kazıklı Voyvoda” olarak bilinen III.Vlad'ın Kont Drakula filmlerine de konu olmuş ve vampir efsanesinin doğduğu gizemli Drakula’nın şatosunda Cadılar Bayramı Etkinliğine katılabilirler. (40 €). Rehberin belirleyeceği saatte lobide buluşarak, Romanya’nın tam kalbinde bulunan tipik bir Ortaçağ şehri olan Braşov’a hareket ediyoruz. Ortaçağ Alman Rokoko uslübunda inşa edilmiş tarihi yapıların yer aldığı bu güzel şehirde başlıca görülecek yerler; Kara Kilise, Şehir Surları, Korunmuş dar sokakları. Panoramik şehir turumuzun ardından, her yıl sadece Cadılar Bayramı’nda gece açık olan Bran Kalesi’ne geçiş yapıyoruz. Kale akşam 19:00 gibi kapılarını açmakta. Kaleye girişimizin ardından ilk olarak rehberimiz ile kalenin içerisini geziyoruz. Şatonun içerisi, Cadılar Bayramı (Halloween) konseptine uygun dekore edilerek, program Kötü Periler’in dansı ve çalan Halloween şarkıları ile başlamaktadır. Projektörler ile duvarlara yansıtılmış korku filmleri gözünüzün önünden akıp giderken, misafirler için hazırlanmış büfeden kırmızı şaraplarını alarak etkinliğin tadını çıkartabilir. Rehberin belirleyeceği saatte ve noktada buluşarak otelimize geçiş yapıyoruz. Konaklama Transilvanya’da bulunan otelimizde. 

Alternatif Program : Peleş Şatosu Turu (30 Euro)

Alternatif Program : Drakula’nın şatosunda Cadılar Bayramı Etkinliği (40 Euro)

Müze ören yeri giriş ücretleri ve müze içerisinde anlatımlar ekstra tur fiyatına dahildir.

Cadılar Bayramı etkinliği giriş bilet ücreti ve 1 Kadeh Kırmızı Şarap ekstra tur fiyatına dahildir.

4.Gün SİNAIA – V.TARNOVO – İSTANBUL
Sabah  otelde alınacak kahvaltının ardından Transilvanya bölgesinden ayrılarak, Girgiu – Rusçuk Kara Hudut Kapılarındaki pasaport ve gümrük işlemlerimizi tamamlayıp Bulgaristan’a giriş yapıyoruz. Yol güzergahında gerekli molalar verilerek, Bulgaristan’ın ilk Başkenti olan Veliko Tarnovo’ya ulaşıyoruz. Yantra Nehri üzerine kurulmuş tarihi Veliko Tarnovo şehrini yakından tanımamız adına şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Panoramik şehir turumuzun ardından yemek için serbest zaman. Serbest zamanın ardından Dimitrovgrad – Haskova – Kapıkule yolunu takiben Kapıkule Kara Hudut Kapısına ulaşıyoruz. Buradaki pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından, Türkiye’ye giriş yapıyoruz. Yol güzergahında gerekli molalar verilerek İstanbul’a ulaşıyoruz. Misafirlerimizi tur programında yer alan noktalara (dönüş güzergahında) bırakıyor ve turumuzu sonlandırıyoruz. Bir sonraki organizasyonlarımızda buluşmak dileği ile.


Fiyatlarımıza Dahil Olan Hizmetler : 
- Otobüsler İle Ulaşım,
- Program Dahilinde Panoramik Şehir Turları,
- Türkçe Rehberlik Hizmeti,
- Zorunlu Seyahat Sigortası (1618 sayılı Yasa Gereği düzenlenen Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)
- Bükreş (1 gece) & Transilvanya (1 gece) 3* veya 4* otellerde 2 gece Kahvaltı dahil konaklama,
- Hotel Ve Şehir Vergileri,
- Sınır Geçişleri Ve Ayakbastı Ücretleri. 

Tarih Aralığı 2 Kişilik Odada Kişi Başı İlave Yatak Tek Kişilik Oda 1. Çocuk
29/10/2020 - 01/11/2020 99,00 EUR 99,00 EUR 149,00 EUR (0-2) Yaş 49.00 EUR
(2-12) Yaş 99.00 EUR

 

Otobüslü Romanya Turları, Cadılar Bayramı Turu hakkında bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak için ;

ATATÜRK CADDESİ MERKEZ OFİSİMİZ VE PALLADİUM AVM ANTAKYA ŞUBEMİZİ ziyaret edebilir,

0326 502 39 39 veya 0326 502 39 40 nolu telefon hatlarımızdan bize ulaşabilirsiniz.


Fiyatlarımıza Dahil Olmayan Hizmetler : 
- Yurt dışı çıkış harcı (50 TL - Seyahat tarihinden önce bankalara ödeme yapılması tavsiye edilir.)
- Vize ücreti Ve Hizmet Bedeli 120 Eur (Yeşil Pasaportlu misafirlerimiz vizeden muaftır)
- Seyahat Koruma Paketi (15 Euro 70 yaş üstü misafirlerimiz için ücret 30 Eur`dur.)
- Öğle ve akşam yemekleri,
- Ekstra turlar ,
- Kişisel harcamalar,
- Müze Ören Yeri Ve Giriş Ücretleri.

Tur Hareket Noktaları :     

 • 20:30 Kadıköy Evlendirme Dairesi otoparkı,
 • 21:00 Mecidiyeköy İstikbal Mağaza Önü(Eski Ali Sami Yen Stadı karşısı)
 • 21:30 İncirli Ömür Plaza Önü
 • 22:30 Selimpaşa Metro Dinlenme Tesisleri
 • 23:00 Çorlu Metro Dinlenme Tesisleri.

Gezilecek Şehirler : 

BÜKREŞ

Romanya’nın başkentinde en keyifli tur seçimini yapmak için Bükreş turlarını hemen değerlendirmelisiniz. Tarihi özellikleri ve farklı tarafları ile Bükreş turları seçimlerinizi bekliyor. Bükreş’e gittiğiniz zaman ne yemeli ve nereleri görmeniz gerektiğini şimdiden bilmeli ve listenizi hemen hazırlamalısınız.

GÖRÜLMELİ

Bükreş görülmesi gereken yerler
 • Bükreş Parlamento Sarayı
 • Dimitrie Gusti Doğal Parkı
 • Herastrau Parkı
 • Stravropoleos Kilisesi

TADILMALI

Bükreş ne yenir
 • Ardei Umluti
 • Chiftele
 • Mititei
 • Zacusca
 

TRANSİLVANYA

Romanya'nın batı ve orta bölgelerine verilen isim Transilvanya, Rumence Ardeal, Sırp, Bulgar ve Yunan dillerinde ise Erdel olarak bilinmektedir. Masallara ve en korkunç hikayelere konu olan Transilvanya’yı gezip görmek için seçimlerinizi hemen yapmalısınız. Keşif Tour Transilvanya turları sizi bekliyor.

GÖRÜLMELİ

Transilvanya görülmesi gereken yerler
 • Hapishane Müzesi
 • Samovodska Çarşısı
 • Tsarravets Kalesi

TADILMALI

Transilvanya ne yenir
 • Mititei
 • Romen Şarabı
 • Saramura
 • Zacusca
 

 

ROMANYA
italy
hakkında bilmeniz gerekenler : 
    Konuşulan Dil : Rumence
Para Birimi : Rumen Leyi
Saat Farkı : 2
    Telefon: Ülke kodu: 40 Konsolosluk: 22 854 61 11
    Genel: Ukrayna, Moldova, Almanya, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Rusya Federasyonu ve Litvanya ile komşu olan Romanya’yı yurt dışı tur seçenekleri ile ziyaret edebilirsiniz.
    Vergiler: % 5 değişen vergi sistemi bulunmaktadır.
    Bahşiş: Miktarı size kalan bahşiş uygulaması vardır.
Voltaj : 220 V

 


GENEL ŞARTLAR
• Hareket saatinden en az yarım saat önce belirtilen buluşma yerinde olmanız gerekmektedir.
• Ulaşım ve rehber iletişim bilgileri tur hareketinden 48 saat önce iletilecektir. 
• Rehberleriniz gerekli gördüğü takdirde ekstra turların günlerinde ve güzergahlarında değişiklik yapabilirler. Yeterli kişi sayısı oluşmadığı takdirde ekstra turlarda fiyat değişikliği olabilir ya da turlar gerçekleştirilmeyebilir.
• Yol üzerinde yapılacak ekstra turlarda, tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberlerimiz tarafından kente girmeden önce yol üzerinde yer alan dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.
• Otobüslü turlarda katılan kişi sayısına göre lüks sınıf midibüs ve minibüsler kullanılabilir.
• Otobüslü turlarda oturma düzeni rezervasyon sırasına göre yapılmakta olup koltuk sözü verilemez.