Müşteri Hizmetleri:
(0326) 214 60 60
(0326) 213 45 03


Her gün farklı bir limanda güne başlamak ve en eğlenceli olan tur seçeneklerini değerlendirmek için gemi turlarını

Keşif Tour farkı ile incelemelisiniz.

Gemi Turları hakkında bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak için ;

ATATÜRK CADDESİ MERKEZ SATIŞ OFİSİMİZİ ziyaret edebilir,

0326 214 60 60 veya 0326 214 60 60 nolu telefon hatlarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

SEÇİLİ GEMİ TURLARI İÇİN TIKLAYINIZ ! 


 

Gemi Yolculuğunun Tadını Çıkarın

Gemi turları, sağladıkları avantajlar nedeni ile en çok tercih edilen turlar arasında yer alıyor. Dünyayı gezmenin farklı ve oldukça konforlu bir yöntemi olan gemi turu, çok sayıda lokasyonu barındırması nedeniyle pek çok liman şehrini keşfetme imkânı sağlıyor. Gemi turları, klasik tatil anlayışının dışına çıkarak, sadece dinlenmenize, gezmenize ve birbirinden farklı ülkeleri tam anlamıyla tanımanıza olanak tanıyor. Keşif Tour, 25 Yıllık tecrübesi ile dünyanın pek çok farklı noktasını gemi turları ile ziyaret etmenizi sağlıyor ve şimdiye kadar yaşamadığınız bir tatil deneyimi yaşatıyor.

Gemi Turları Neler İçeriyor?

Gemi Turları ile keşfetmenin, yenilikler denemenin ve tatil yapmanın da kendine has bir yorgunluğu olduğu herkes tarafından biliniyor. Ancak gemi turu, bu tarz yorgunlukların yer almadığı bir tatil yerine geçiyor. Hatta bu nedenle, “tam zamanlı tatil” ismiyle de biliniyorlar. Yurt dışı gemi turları tüm yıl boyunca devam ediyor. Farklı gemi seyahati alternatifleri, yılın her mevsiminde tatilcileri istedikleri ülkelere götürebiliyor. Alaska, Afrika, Baltık ülkeleri, Uzakdoğu, Meksika, Küba, Akdeniz, Karayipler, Adriyatik, Güney Amerika gibi pek çok farklı destinasyonu içeren gemi turları düzenleniyor. Gemi turu, dünyanın pek çok yerini görme şansının yanı sıra yolda geçen zamanlarda bile tatile devam etme imkânı sağlıyor.

Gemi turları her yaşa ve zevke hitap eden eğlence alternatifleri ve aktiviteleri ile de dikkat çekiyor. Gemi turlarında yaşı ne olursa olsun herkesin ilgisini çekecek aktiviteler bulunuyor. Çocukların katılabileceği pek çok aktivite kadar, yalnız seyahat edenler için çeşitli sosyalleşme partileri de düzenleniyor. Diğer bir deyişle, ister tek başınıza olun isterseniz de bir grupla seyahat edin, gemide yapacak bir şey muhakkak bulunuyor. Cruise gemi turları içerisine gidiş-dönüş uçak bileti de dâhil olurken, gemi turlarında farklı olarak uçak bileti pakete dâhil edilmiyor. Bu durum turdan bağımsız bir şekilde dönüş yapabilme ya da turdan istediğiniz zaman ayrılabilme imkânı sağlıyor.

Oldukça esnek seyahat rotaları sunan yurt dışı vizesiz gemi turları ve vizeli gemi turları olmak üzere ikiye ayrılıyor. Vizeli gemi turları için güzergâhta bulunan ülkelerin hepsi için de vize almak gerekiyor. (Eğer bu ülkelerin hepsi de Avrupa Birliği üyesiyse, Schengen vizesi genellikle yeterli oluyor.) Bu nedenle gemi yolculuğuna çıkmadan önce, gemi bileti veya voucher, varsa seyahat paketine dâhil olan uçakrezervasyonu ve otel rezervasyonu gibi belgeler ile vize başvurusuna bulunmak önem taşıyor. Vizesiz gemi turları içinse sadece pasaport sahibi olmak turlara katılmak için yeterli geliyor. Uzun ya da kısa süreli yurt dışı gemi turları arasında vizesiz tur seçenekleri de bol miktarda bulunuyor.

Gemi Turları İçin Nasıl Hazırlanmak Gerekir?

Gemi turları oldukça farklı ve standartların dışında bir tatil deneyimi sunuyor. Gemi yolculuğu için kıyafet seçimi, önem verilmesi gereken konulardan biri. Gemi turuna çıkmadan önce valizinizi nasıl hazırlayacağınız güzergâh ve mevsime göre farklılık gösteriyor. Ancak gün içinde yani gemide, spor kıyafetler rahatlıkla kullanılabiliyor. Geminin yemek salonlarında ise genellikle daha resmi giyinmek gerekiyor – özellikle kaptan da yemeğe katılmışsa. Karaya çıkmak ve çevreyi keşfetmek için yanınızda rahat yürüyüş ayakkabıları ve kıyafetler getirmek, önerilen bir diğer husus. Gemi turlarında bazen çok özel gece kokteylleri de düzenlenebiliyor. Bu özel gecelerde gece kıyafetleri ve takım elbise giymek gerekebiliyor. Gemide olmanın getirebileceği sağlık sorunlarıyla 24 saat görevde olan sağlık personeli ilgileniyor. Ancak yolcu taşıma amacı ile özel dizayn edilen ve oldukça büyük olan bu gemilerde genellikle sarsıntı ya da mide bulantısı hissedilmiyor. Keşif Tour, 25 Yıllık deneyimi ile dünyanın her köşesini ziyaret edebileceğiniz birbirinden özel gemi turları sunuyor.

 

#cruiseturları #gemiturları #akdenizgemiturları

#yunanadalarıturları #herşeydahilgemiturları